X


DOGE ve SHIB Fiyat Analizi: Dogecoin ve Shiba Inu Yükselen Piyasada Ne Durumda?

Dogecoin ve Shiba Inu fiyatı artış trendine girdi.
15:21
1 Ekim 2021

En popüler şaka kripto para birimi Dogecoin (DOGE), gün içerisinde %8’lik artışla uzun süredir beklenen yukarı yönlü ivmeyi kazanmış görünüyor. Şaka kripto para birimleri arasında kendini Dogecoin katili olarak tanımlayan Shiba Inu (SHIB) yükseliş görünümüne %6 artışla katılmayı başardı. Lider kripto para Bitcoin’in 47.500 dolar seviyelerine tırmanması piyasayı yeşile bürürken DOGE ve SHIB fiyatında artış trendini tetikledi.

Dogecoin (DOGE)

En popüler şaka kripto para Dogecoin (DOGE), lider takibini sürdürerek %8 artış kaydetti. Bitcoin’in %10’luk artışını takip eden DOGE, yükseliş eğilimini koruyor. DOGE, son dönemde sosyal medya aktivitesinde düşüş yaşasa da kripto para piyasasının genel trendine uyum sağladı. Mevcut döneme bir boğa koşusu havası hakim olurken birçok altcoin %10’un üzerinde yükseldi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Dogecoin sistem güncellemeleri, Vitalik Buterin desteği ve Elon Musk etkisi ile bu zamana kadar büyük yol katetti ancak bu durumun normalleşmesi momentum kaybına yol açtı. Dogecoin topluluğunu ateşleyecek bir gelişme bir süredir yaşanmasa da hype tabanlı bir altcoin olarak uzmanlar DOGE fiyatında bir kırılma bekliyor.

Shiba Inu (SHIB)

Dogecoin katili, son 24 saatlik zaman diliminde 0.00000755 dolara dokundu. Genel piyasa trendini takip eden SHIB, yukarı yönlü ivme kazanarak önemli bir fiyat sekansına imza attı. SHIB günlük grafikleri yükseliş eğilimini doğruluyor. RSI yukarı yönlü keskin bir görünüm ile 61 seviyesinde bulunuyor. MACD sıfır bölgesi yakınında konumlanırken mevcut ivmeyi doğruluyor.

SHIB, geçtiğimiz günlerde kurucusunun Shiboshis adlı NFT koleksiyonunu duyurmuştu. Trendleri kaçırmamak adına önemli bir adım olan bu hamle, Shiba Inu topluluğu tarafından heyecanla karşılandı. SHIB, uzman analist görüşlerine göre kırılma potansiteyeli olan kripto paralar arasında yer alıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar