X


DOGE, ADA, DASH, LINK Yorum: Coin’lerde Güncel Fiyat Hareketleri

Kripto paralarda güncel fiyatlar.
08:02
16 Şubat 2021

Kripto para birimlerinde volatil hareketler devam ederken ve lider kripto para birimi 50.000 dolara adım adım yaklaşırken bazı altcoin’lerin özellikle takip edildikleri görülüyor. Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), Dash (DASH) ve Chanlink (LINK) yatırımcıların takip ettiği coin’ler arasında yer alıyor.

Dogecoin Fiyatı

29 Ocak’ta bir pump and dump yaşayan Dogecoin, 29 Ocak’tan sonraki düşük seviyelerine bir daha gerilemedi. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,059 dolardan işlem gören DOGE’un bundan 1 ay önce 0,007 dolar bandında işlem gördüğü göz önüne alındığında aslında fiyatın düşüşlere rağmen hala yüksek seviyelerde seyrettiği görülüyor.

DOGE, dün yaşanan düşüşler ve Elon Musk Dogecoin sahiplerine ellerindeki DOGE’leri satmalarını tavsiye etmesinin üzerine düştü. Ancak dün 0,047 dolara kadar gerileyen DOGE güne 0,05 doları üzerinde başlamayı başardı.

Bununla birlikte analistlerin DOGE ile ilgili net bir tahminde bulunmadıkları ve çünkü Dogecoin’in fiyatının geçmişte de net verilere sahip olmadığı görülüyor.

Cardano ve Chainlink

Günümüzde Cardano özellikle yaşadığı gelişmeler sebebiyle yatırımcıların dikkatini çekiyor. Cardano’da bu ayın başlarında başarılı bir hard fork gerçekleşti ve geliştiricilerin Cardano ağı üzerinde token oluşturmasına izin verecek Goguen Mary güncellemesi Cardano’nun test ağında başlatıldı. Dolayısıyla bu gelişmeler, fiyatı arttıran gelişmeler olarak nitelendiriliyor.

Bunlara ek olarak Goguen Mary güncellemesinin bu ay bitmeden Ana ağda da başlatılması planlanıyor ve bu sebeple ADA’nın özellikle orta vadede yüksek kazançlar elde etmesi bekleniyor.

Chainlink ise özellikle DeFi olması sebebiyle geçtiğimiz aylarda oldukça büyük ilgi görmüş ve gözle görülür fiyat artışları yaşamıştı. Yazının kaleme alındığı an itibariyle 32,75 dolardan işlem gören LINK’in 14 Şubat’ta 35,58 dolar ile yeni bir rekor kırdığını belirtmekte fayda var.

Analistler LINK’teki yükselişin devam etmesi halinde 38 dolara kadar önemli bir direnç olmadığını düşünüyor.

DASH Coin Yorum

48 saat içinde 298 dolardan 195 dolara kadar gerileyen DASH’in kayıplarını telafi etmeye başladığı görülüyor. Özellikle piyasada yaşanan volatil hareketlerinden etkilenen DASH’in önümüzdeki günlerde yeniden 190 doların üzerine çıkması bekleniyor.

Bununla birlikte Bitcoin’deki yükseliş ivmesi devam ederse altcoin’lerin bir süre daha konsolide olabileceğini düşünen analistler yatırımların panik yapmamasını tavsiye ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar