X


Kripto Para Yatırım Yapılır Mı?

Kripto para yatırımı yapmadan önce dikkat edilmesi gereken faktörler neler?
07:41
16 Şubat 2021

Kripto para birimleri son dönemde birçok geleneksel yatırım aracının önüne geçti ve önümüzdeki senelerde de geçmeye devam edebilir. Bitcoin (BTC) ilk piyasaya sürüldüğünde hiçbir değere sahip olmaması ve daha sonra 52.000 dolara kadar yükselmesi ile birçok kişinin dikkatini çekti. Ancak Bitcoin’in bu rekor seviyeye birçok piyasa döngüsünden geçerek ilerlediği sektöre yabancı olanların unuttuğu bir nokta.

Bu da Bitcoin veya kripto para yatırımı yapmak için birçok fırsat ve zaman olduğunu ortaya koymakta. Kripto para sektörünün 12 yıllık tarihinde sadece Bitcoin değil başka birçok kripto para birimi de rekor yükselişler elde etti. Ancak buna rağmen bazı kripto paraların %99’a yakın değer kaybetmesinin de mümkün olduğu ve yaşandığı bu sektör, bazı olmazsa olmazlara sahip.

Kripto Para Yatırım Rehberi

Kripto para yatırım rehberi bölümünde kripto para yatırımı yaparken dikkat edilecek konuları ele alacağız. Öncelikle kripto para yatırımı yaparken kesinlikle ve kesinlikle hiçbir kişinin tavsiyesine körü körüne uyarak işlem yapmamanız gerektiğini aklınızın bir ucuna kaydetmelisiniz. Kripto paralar, ciddi yatırım getirisine sahip oldukları gibi son dönemdeki popülerlikleri sebebiyle dolandırıcıların da hedefinde. Bu da bazen bilerek veya yine hiçbir araştırma yapmadan Twitter üzerindeki kişileri takip ederek belki de bilmeden yanlış yönlendirilmenize sebep olabilmekte.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin fiyatının 2017 yılında %80 üzerinde değer kaybedip 3.000 dolara gerilemesi birçok kişiye zarar ettirse de yeterince araştırma yapıp BTC’nin geleceğine inanan birçok kişinin elindekileri satmayarak 52.000 dolar rekorunu gördüğü biliniyor.

Kripto para yatırımı yapma konusunda altın kural bu sebeple her zaman kendi araştırmanızı yapmak olacaktır. Bunun devamında projenin vaat ettiği gelişmeleri, yayınladığı whitepaper yani teknik dökümanı, son olarak ise yol haritasını incelemek yararınıza olabilir.

Kripto para yatırımı yaparken birçok acemi yatırımcının yaptığı en büyük hata ise birim fiyatı düşük kripto paraları tercih etmek. Bir kripto paranın değerinin 0,005 dolar olması bunun ucuz ve daha fazla yükseliş şansına sahip olduğu anlamına gelmiyor. Kripto para yatırımlarında her zaman projenin toplam piyasa değerine bakmakta fayda olacaktır.

Kripto Para Yatırım Şirketleri

Kripto para yatırım şirketleri kurumsal, bireysel ve borsalar olarak üçe ayrılmakta. Siz de kendi kararınızı verip araştırmanızı yaptıktan sonra kripto para yatırımı yapmak için dünyanın en büyük borsası Binance üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar