Dikkat Çeken Geçmiş Verileri: Bitcoin, 2022’nin İlk Haftasında Nasıl Bir Fiyat Performansı Sergileyecek?

Bitcoin'in 2018'den bu yana yılın ilk haftalarında kaydettiği fiyat performanslarına dikkat çeken kripto para analisti, BTC'nin 2022'ye güçlü bir başlangıç yapabileceğini ifade etti.
10:10
31 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son zamanlarda piyasanın güncel durumunu değerlendiren birçok analist, kurumsal ölçekteki kâr reazliasyonlarının tamamlandığı ve Bitcoin’in 2022 yılında yüksek bir fiyat performansı sergileyeceği yönündeki beklentilerini dile getirdi.

Kripto Para Analisti, Dikkat Çeken Geçmiş Verileri Sıraladı

Kripto para analisti Alex Krüger, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, lider kripto para birimi Bitcoin‘in 2018’den bu yana Ocak aylarının ilk haftalarında kaydettiği değer artışlarına dikkat çekti. Söz konusu zaman aralığında %7 ile %36 arasında yükselen BTC‘nin fiyat performansına dikkat çeken analist, 2018’den 2021’e kadar kaydedilen verileri sıraladı.

BTC Fiyat Performansı (2018-2021 Ocak Aylarının İlk Haftaları)

  • 2018 +%18
  • 2019 +%7
  • 2020 +%13
  • 2021 +%36

Geçmiş verilere dikkat çeken kripto para analisti, yatırımcıların Ocak ayı başlarında yine güçlü bir kripto para piyasası görebileceği yönündeki beklentisini ifade etti.

Raoul Pal da Benzer Fikirde

Real Vision’ın kurucusu ve CEO’su Raoul Pal, yakın zamanlı katıldığı bir Youtube röportajında kripto varlıkların güncel durumunu değerlendirerek piyasanın gidişatı hakkındaki fikirlerini paylaştı. Kripto para analisti Alex Krüger ile benzer fikirleri dile getiren Pal, kurumsal ölçekteki satışların tamamlandığını ve kurumsal sermayenin Ocak ayı itibariyle yeniden piyasaya gireceğini söyledi. Pal, bu nedenle kripto para birimlerinin Ocak ayında yüksek bir fiyat performansı kaydedebileceğini belirtti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar