X

Dev Varlık Yönetimi Şirketi, O Kriptoyu Yüklü Miktarda Aldı

Ark Investments, bu hafta 113.043 COIN satın aldı.
17:30
27 Temmuz 2021

Cathie Wood’un kurucusu olduğu Ark Investment, Coinbase’in hisse senedi token’ı COIN’i satın almaya devam ediyor. Ark Investments, bu hafta 113.043 COIN satın aldı. ARK, Coinbase’in Nasdaq’ta doğrudan listelenmesinin ardından alımlarına ara vermeden devam ediyor.

ARK Investment’ın Yatırım Yaptığı Kripto

ARK Investment; ARK Innovation ETF (ARKK), ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) ve ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) fonlarıyla gelecek vadeden hisselere yatırım yapmaya devam ediyor. Bu hafta, ARK Fintech Innovation ETF’ine COIN hisse senedi token’ı eklendiği duyuruldu. Fon, şu anda 4.2 milyar dolarlık net varlığa sahip. Bununla birlikte Coinbase hisse senedi token’ı an itibarıyla ARKK fonunun %4,59’unu oluşturuyor. Tesla, %10,28’lik payla ARKK’ın en büyük holdingi ve çift haneye sahip tek şirket konumunda.

Geçtiğimiz hafta 220 dolar olan COIN, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 245 dolardan işlem görüyor. Ancak yine de bu seviye rekor olan 429 dolardan çok uzakta yer alıyor. Bunun yanı sıra Coinbase’in Nasdaq listelenmesinin akabinde yöneticilere ve yatırımcılara toplu dava açıldı. Davada, şirketin halka arzından önce yaptığı açıklamaların yanlış ve yanıltmaya yönelik olduğu iddia edildi. Ayrıca bu dava şirketin federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle yatırımcılar tarafından açılmıştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Cathie Wood ve COIN

Deneyimli fon yöneticisi Cathie Wood, geçtiğimiz hafta The B Word konferasına katılarak önemli bir kilometre taşını geride bırakmıştı. Wood, Bitcoin ve kripto para sektörü destekçisi olarak biliniyor.

ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase‘in halka arz hamlesi büyük gündem yaratmıştı. Nasdaq’taki ilk gününde 429 dolar ile zirveyi gören COIN, daha sonra 300 dolar bandına çekilmişti. Coinbase’in ardından bazı kripto para borsaları da halka arz planını açıkladı. Bu gibi gelişmeler kripto para sektörü adına tarihi adımlar olarak kayıtlarda yer alacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar