reklamı kapat

Dev Bitcoin Türev Borsası Madenciliğe Mi Başlıyor?

CME Group Bitcoin ve kripto para madenciliğine mi başlıyor?
22:00
26 Mart 2020

Hacim ile dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) türev ürün platformlarından birisi olan CME, yakında Bitcoin madenciliğine başlayabileceğinin haberini aktardı.

CME, Bitcoin Madenciliğine Başlayabilir

CME Group’un yakında yapılacak olan yönetim kurulu seçimi adaylarından olan Dante Federighi, konu hakkında yaptığı açıklamada CME’nin yeni gelir kaynakları elde etmesi için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin madenciliğini yapmayı teklif ettiğini vurguladı.

Federighi aynı zamanda Fortezza Forza RMC Fund LLC isimli yatırım danışmanlık firmasının da kurucu ortağı. Kendisinin bu girişimi kısa vadeli faiz oranları ve ham petrol gibi enerji ürünlerine odaklı bir yapıya sahip. Federighi daha önce CME Group’un B-2 sınıfı yönetici sınıfına aday gösterilmişti. Toplamda dört aday var ve Federighi’nin seçilecek kişiler arasında yer aldığı ifade ediliyor.

Federighi hem hissedarlara hem de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderdiği geleceğe dair planlarını içeren mektubunda amacının Bitcoin madenciliği ile durmadan devam edecek bir gelir yaratmak olduğunu belirtti.

Federighi, en büyük yatırımcılarından olan BlackRock gibi dev firmaların hissedarları için yeni değerler yaratmayı hedeflediğini vurguladıktan sonra, bunun için doğru adımın madencilik olduğunu belirtti.

CME Group’un bu yeni “trende” dahil olması gerektiğini belirten yönetici adayı, rüzgar, güneş veya hidro-elektrik enerjisi sayesinde Bitcoin madenciliği yapılacağını ve bununla daha sonra itibari para akışı sağlanabileceğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.