X

DeFi Sektörünün Yeni Çağı Başladı: xSigma İle Tanışın!

15:21
26 Kasım 2020

Merkezsiz finans (DeFi) sektörü özellikle 2020 yılında inanılmaz bir patlama yaşadı. Kripto para yatırımcıları eşler arası finansal hizmetlerin arkasındaki bu muazzam potansiyeli görüp, değişime dahil olabilmek için bu sektöre adeta akın etti. Ancak söz konusu yatırımcılar DeFi protokollerinin büyük kayıplar veya dolandırıcılıklar ile dolu olduğunu da geç fark etti. Piyasa volatilitesi, fiyatlamadaki hatalar ve net dolandırıcılık yöntemleri, böyle büyük bir ekosistemde birçok riski barındırmakta.

Adını yeni duyuran xSigma şirketi ise iki yıldan fazla yoğun araştırma ve geliştirme süreci sonrasında DeFi hareketinin ilerlemesini engelleyen sorunların köküne inip beklenen müjdeyi verdi. Nasdaq tarafından listelenen ZK International Group CO., tarafından desteklenen ilk DeFi projesi konumundaki xSigma, merkeziyetsiz finans dünyasının gerçek değerine ulaşmayı hedefleyen bir girişim olarak tanımlanabilir. Proje, stablecoin alım satımı konusunda kullanıcı dostu bir ortam yaratmayı hedefliyor

xSigma’nın Avantajı

Şu an için sektördeki bütün DeFi projeleri arasında xSigma’nın halka açık bir şirket tarafından desteklenen ve fonlanan blockchain projesi olduğu görülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Projenin arkasındaki ZK International şirketi, blockchain start-up firmasını dünyanın en iyi mühendisleri ve eskiden Google, Facebook, Ripple Labs, Inch gibi dev şirketlerde çalışan geliştiriciler ile donattı. Şu an bütün bu geliştiriciler ve mühendisler merkeziyetsiz finans sektörünün gelecek jenerasyonunu inşa etmekle meşgul. Buna ilk olarak stablecoin odaklı DEX yani merkeziyetsiz kripto para borsasını piyasaya sürerek başlayacaklar.

Nasdaq üzerinde listelenen bir şirket olan ZK International, milyonlarca geleneksel yatırımcıyı kripto para sektörüne çekme avantajına da sahip. Bu da xSigma’yı diğer DeFi projelerinden net bir şekilde ayırıyor.

Dünya Klasmanında Bir Takım

Bu projenin ekibi de kesinlikle dünya klasmanlarının üzerinde yer alıyor.

Ekip üyeleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Alex Lebed: Facebook, Amazon ve 1Inch şirketlerinin eski yazılım mühendisi olan Alex aynı zamanda ethNY, ethBoston ve ethDenver hackathlonlarındaki ödüllerin sahibi ve Stableunit.org’un kurucusudur.
  • Kamal Obbad: Eski bir Google mühendisi ve Harvard mezunu olan Obbad, sağlık sektöründe Forbes 30 Under 30 listesinde de öne çıktı.
  • Daniel Garay: Ripple Labs ve Google gibi dünyaca ünlü şirketlerde çalışan Garay, bir ürün yöneticisidir.

Sonuç

Yakında piyasaya sürülecek olan xSigma DEX, yeni gelişen DeFi sektörü için değişim başlatabilir. Tecrübeli ve dev yatırımcı destekçi kadrosu, xSigma‘yı rekabet konusunda öne geçiriyor.

Discord – Twitter – Telegram

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar