reklamı kapat

Dash, Bitcoin Cash Ve Bitcoin SV’yi İşlem Sayısında Geride Bıraktı

Dash ağında gerçekleştirilen işlem sayısı BCH hard fork'undan sonra rakiplerini geride bıraktı.
08:00
1 Şubat 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Geçtiğimiz ay boyunca piyasa değeri olarak 15. sırada bulunan kripto para Dash (DASH) Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV BSV’nin günlük işlem sayısı olarak önünde yer aldı.

İşlem Sayıları

Hatırlayacağınız gibi Bitcoin Cash ağında 2018 Kasım ayının ortalarında hard fork uygulandı ve Bitcoin SV ortaya çıktı. Kripto para piyasasının genel trendiyle birlikte her iki kripto para da değer kaybetti. Ayrıca aşağıda görebileceğiniz verilere göre Dash ağında yapılan işlemler BCH ve BSV işlemlerinden günlük olarak genellikle daha fazla. BCH hash savaşı her iki coin’i de kötü etkilemiş görünüyor.

BCH, BSV ve DASH işlem sayıları. Kaynak: CoinMetrics

Aralık ayından bu yana Dash BCH ile oldukça yakın işlem sayısına sahip. BSV ile karşılaştırdığımız da ise çok büyük bir fark gözümüze çarpıyor. BSV bazı günlerde büyük çıkışlar yakalamış bu çıkışların test ağındaki hareketlenmeler dolayısıyla görülmesi muhtemel. Bir başka kaynak BitinfoCharts’a göreyse işlenen değer bakımından BCH ve BSV Dash’in önünde yer alıyor.

Dash düşük değerde olsa da daha fazla işlem sayısına sahip olduğu için düzenli kullanımının diğer coin’lere göre daha yaygın olduğunu söyleyebiliriz. BCH ve BSV daha yüksek değerli ve daha az işlem sayısıyla, yükseliş ve düşüşler yaşamasıyla ön plana çıkıyor. BCH ve BSV’nin işlem sayısındaki düşüş hard fork’a bağlanabilir, hard fork’tan önce BCH DASH’in bir hayli önündeydi.

Kripto Para Ödemeleri

BCH ve Dash aynı amaç için farklı kulvarlarda koşuyorlar. Her iki kripto para da ekonomik özgürlük yaratmak adına yola çıktı. Bitcoin’in “eşten eşe nakit sistemi” rotasından uzaklaştığını düşünen girişimciler ödeme sistemi olarak kullanılması amacıyla birçok kripto para yarattılar. Kripto para ödemelerinin yaygınlaşma hızına bakılırsa bir hayli zaman alacağını söyleyebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.