X


Bitcoin Cash Ağındaki Hash Savaşının Piyasaya Etkisi Ağır Oldu: Değer Kayıpları Devam Ediyor

Roger Ver ile Craig Wright arasındaki hash krizi nedeniyle kripto para piyasasında ciddi düşüşler yaşandı.
00:30
16 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasında ezber bozan gelişmeler yaşanıyor. Bitcoin Cash topluluğunda patlak veren kriz nedeniyle haftaya 6.400 dolar bandında başlayan Bitcoin, 6 bin dolar desteğinin dahi altına düştü. Kripto paralar, krizin faturasını ağır ödedi.

Bitcoin Cash destekçisi Roger Ver ile Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright arasındaki BCH ağını kontrol etme yarışı en çok da Bitcoin Cash’i etkiledi. Bitcoin Cash, fork öncesi elde ettiği kazanımların hepsini tek kalemde sildi. Bitcoin gün içerisinde 5.358 dolara kadar geriledi. Haftalık bazda %14’lük ciddi bir değer kaybı yaşayan Bitcoin haberimizin hazırlandığı sırada 5.589 dolardan işlem görüyordu. XRP ise piyasa değeri sıralamasına göre Ethereum’u geride bırakarak ikinci sıraya yerleşti. XRP, gün içerisinde 0,43 dolara kadar gerilese de haberimizin hazırlandığı sırada %3,17’lik yükselişle 0,466 dolardan işlem görüyordu.

XRP’nin beklenmedik çıkışıyla ikinci sıraya gerileyen Ethereum ise gün içerisinde 180 doların da altına gerileyerek 170 dolar seviyesine düştü. Ethereum en son eylül ayında 173 dolara kadar gerilemişti. Böylece Ethereum deyim yerindeyse dibin de dibini görerek yılın en düşük seviyesini test etmiş oldu. XRP ile Ethereum arasındaki kıyasıya rekabet bir süre daha bu şekilde devam edecek gibi görünüyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri yaklaşık bir yıl önce 220 milyar dolar seviyesindeydi. Son 24 saat içerisinde yaşanan düşüşlerle birlikte piyasa bir yıllık kazanımlarının hepsini silmiş oldu. Öyle ki kripto paraların piyasa kapitalizasyonu gün içerisinde 173 milyon dolara kadar geriledi. Haberimizin hazırlandığı sırada kripto paraların piyasa değeri 183,5 milyar dolar seviyesindeydi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Quadvision
    4 sene önce

    Bu tür bahaneler durumun kılıfı olabilir ancak.Ayrıca,ripple Ath sinden itibaren 16 kat düştü.Ethereum ise henüz 8 kat kadar düştü.Ethereumun daha çok düşmesi lazım.Ripple kadar düşerse 90 dolar olması gerekir.

    31