reklamı kapat

Dallas Mavericks’in Milyarder Sahibi Mark Cuban’dan Çelişkili Bitcoin Yorumu

8 Nisan 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Dallas Mavericks‘in sahibi, milyarder iş adamı Mark Cuban altın ve Bitcoin’in paranın gerçek bir alternatifi olmadığını iddia etti.

Altından nefret ediyorum. Hiçbir şekilde paranın alternatifi değil, hiç bir değeri yok. Şöyle söyleyeyim: Porto Riko‘daki insanların yanlarında birşeyleri değiştirmek için çantalar dolusu altın taşıdığına hiç şahit olmadım.

Kuban, altının ve Bitcoin’in değerlerini arz ve talepten aldıklarını, arkalarında hiç bir değer birimi bulunmadığını, ayrıca altına olan nefretini anlatmaya kelimeler bulamadığını ifade etti.

Altın ve Bitcoin’i benzer şeyler olarak görüyorum. Onlar değerlerini arz ve talepten alan koleksiyon parçasından fazlası değil. Ben onların yerine pet rock almayı tercih ederim. Bitcoin’in sınırlı üretim kapasitesi ona fayda oldukça fayda sağlıyor fakat altın cevheri hala medenlerden çıkarılmaya devam ediyor.

Mark Cuban Bitcoin’e karşı bu sert tavrına rağmen gelecek sezondan itibaren sahibi olduğu takımı Dallas Mavericks’in maç biletlerini taraftarların Bitcoin’le almasına olanak tanıyacak. Geçtiğimiz Ocak ayında CNBC‘ye röportaj veren Cuban‘ın açıklamaları şöyle;

Gelecek sezon yeni bir ödeme yöntemi ekleyeceğiz. Bu büyük ihitmalle Bitcoin, Ethereum yada muhtemel diğer dijital para birimlerinden biri olacak.

Enteresan! 3.7 milyar dolar servete sahip olan Cuban, Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapsa da takipçilerini dijital para birimlerine karşı uyarmaktan geri kalmıyor.  Bitcoin’in uzun süredir dalgalanan grafiğinden şüphelenen Cuban; “ Kim bilir ya dibe vuracak yada 15.000$ gidebilir” dedi.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.