X


Contentos Coin Nedir?

Contentos (COS), Binance platformunda çalışan bir kripto para token’ıdır.
11:18
13 Ağustos 2020

Contentos (COS), Binance platformunda çalışan bir kripto para token’ıdır. Contentos platformu merkezi olmayan bir dijital içerik alanı oluşturmayı hedefliyor. Bununla birlikte Contentos’un hedefinde geleceğin dijital içerik platformlarının Ethereum’u olmak da bulunuyor.

COS Coin Nedir?

Günümüzde içerik üreticileri çeşitli zorluklarla karşılaşıyor. Contentos platformu bu zorlukları şu şekilde sıralıyor:

  • Eşit olmayan şekilde dağıtılan kazanç: Çoğu platformda önemli bir kesinti yapılıyor, yani içerik oluşturucuları ödüllerinin yalnızca bir kısmını görüyor.
  • Saydam olmayan akış kontrolü: Akış dağıtımı platformlar tarafından kontrol ediliyor ve kullanıcının gerçek ihtiyaçları tam olarak iletilmiyor veya karşılanmıyor.
  • Telif hakkı korumasının eksikliği: Dijital içerik üreticileri çoğu kez net bir şekilde doğrulanamıyor. Bu da kaynak izinin sürülmesini ve gerektiğinde içerik üreticisine atıfta bulunulmasını zorlaştırıyor.
  • Riskli kazanç sistemleri: Merkezi kazanç sistemlerinde, kötü niyetli hamleler platformlar arasında izlenemiyor.

Contentos ise tüm bu sorunlara çözümler geliştirmek amacıyla dijital bir içerik platformu olarak hizmet veriyor. Platform, içerik üreticileri ve kullanıcılar için sunduğu çözümleri ve kolaylıkları şu şekilde sıralıyor:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.
  • Peer-to-peer gelir dağılımı: Merkezsiz bir gelir sistemi ile tüm ödemeler şeffaf bir şekilde ve doğrudan içerik üreticisine yapılıyor.
  • Merkezsiz akış kontrolü: Kullanıcılar belirli ödüller karşılığında beğendikleri içerikleri paylaşmaya ve tanıtmaya teşvik ediliyor.
  • İzlenebilir telif hakkı işlemleri: Blockchain teknolojisi, telif hakkı kimlik doğrulamasının ve işleminin tamamen izlenebilir olmasını sağlıyor.
  • Değiştirilemez kazanç sistemi: Kullanıcılar, her yapılan katkıya göre hesaplanan kredi puanlarından sorumlular.

Contentos Coin Grafik

Contentos grafiğine bakıldığında oldukça volatil bir tablo ile karşılaşıldığını belirtmekte fayda var. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0.0100 dolarda işlem gören COS coin’in CoinMarketCap verilerine göre piyasaya sürüldüğü andan bugüne kadar gördüğü en yüksek fiyat 0.0852 dolardır.

Bununla birlikte COS token’ı 20.072.610 dolarlık piyasa hacmi ile CoinMarketCap sıralamasında 341. sırada yer alıyor. Ayrıca COS coin’in 7.636.527 USD ortalama günlük işlem hacmi bulunuyor.

Contentos grafik bilgilerinde COS coin’in Bitcoin (BTC) karşısında 0,00000087 BTC ile işlem görürken Binance Coin karşısında da 0,00046541 BNB ile işlem gördüğü anlaşılıyor.

Öte yandan platformun açıklamalarına göre toplam piyasaya sürülecek COS token miktarının 13.500.000.000 COS olduğu ve bu rakamın şu anda 2.002.140.145  adedinin dolaşımda olduğu ifade ediliyor.

Contentos Coin Yorum

COS Coin’in adı kripto para borsası Binance’te listelenmesinin ardından daha fazla duyuldu. Çünkü bu listeleme ile birlikte COS token Bitcoin karşısında %3.820 oranında bir artış gösterdi. Dolayısıyla COS token Ağustos 2019’da birden kripto para gündeminde konuşulmaya başladı. Bunun yanında tabii ki COS coin’in adı daha öncesinde de biliniyordu. Ancak bu artış ününe ün kattı.

Öte yandan Contentos platformunun büyük bir kullanıcı kitlesinin bulunması da projenin bir geleceği olduğu yönünde yorumlar yapılmasını sağlıyor. Çünkü günümüzde içerik üreticileri gerçekten büyük zorluklarla karşılaşıyor ve Contentos bu zorlukların tamamının aşılmasını vaat ediyor.

Tüm bunların yanında Contentos platformunun arkasında Binance, Node Capital, Digifinex Fund ve Blockchine Technology gibi büyük isimlerin bulunmasının da projeyi çekici kıldığı ifade ediliyor.

COS Coin Nasıl Alınır?

COS coin’i dünyanın en hızlı ve güvenilir borsaları arasında yer alan Binance üzerinden satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar