reklamı kapat

Ripple CEO’sundan Tartışmalı Açıklama: “XRP Piyasası Umurumda Mı?”

Ripple CEO'su son açıklaması ile XRP yatırımcılarını kızdırdı.
13:59
13 Ağustos 2020

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse birkaç gün önce Financial Times ile yaptığı röportajında toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP hakkındaki bazı tartışmalı sorulara yanıt verdi. Ripple’ın çok yüklü miktarda XRP’ye sahip olduğu biliniyor ve bu durum XRP’nin merkeziyetsizliğine gölge düşürmekte.

Bu konuda Ripple’a ve şirket yöneticilerine açılan çok fazla dava da bulunuyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse daha önceki açıklamalarında XRP’nin umurunda olmadığını ve bunun ayrı bir kripto para birimi olduğunu belirtse de geçen günkü açıklamasında farklı bir ifade kullandı.

Garlinghouse: Çok Fazla XRP’ye Sahibim

Garlinghouse, “XRP piyasasını umursadığını” ve çok fazla XRP’ye sahip olduklarını belirtti. Garlinghouse açıklamasının devamında “biz kapitalistiz, çok fazla XRP’ye sahibiz ve bu yüzden genel olarak XRP piyasasının gidişatı %100 umurumda ve bunu önemsiyorum” ifadesini kullandı.

XRP özellikle Ripple tarafından yapılan toplu satışlar yüzünden çok ciddi düşüş yaşamıştı. XRP’nin iki yıl süren düşüş trendinden de Ripple’ın ve yapılan bu satışların sorumlu olduğu iddia ediliyor. XRP fiyatı son günlerde kendini toparlasa ve 0,33 dolara kadar çıksa da Bitcoin’in düşüşü bunu da etkiledi.

Ripple CEO’sunun bu son açıklaması ise firmanın çok fazla XRP’ye sahip olmasından kaynaklanan endişeleri arttırdı. Sosyal medya üzerinde birçok yatırımcının Garlinghouse’ın bu açıklamasına tepki gösterdiği de görülebilmekte. XRP bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 0,27 dolara kadar geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.