X

Coinbase Yetkilisinden Dikkat Çeken Değerlendirme: Ethereum, DeFi Hakimiyetini Koruyabilecek mi?

Coinbase'in baş ürün sorumlusu, Ethereum'un kripto ekosistemindeki hakimiyetini koruyacağı yönündeki öngörülerini paylaştı.
11:00
15 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider akıllı kontrat platformu Ethereum, son dönemlerde oldukça ciddi ölçeklenebilirlik problemleri ile karşı karşıya kaldı. Ethereum blokzincirindeki işlem ücretleri, kullanıcılar adına oldukça yüksek seviyelere ulaştı. Bu süreçte birçok “Ethereum alternatifi” akıllı kontrat projelerinin kripto para birimleri de yüksek oranlarda değer artışı kaydetti.

Ethereum’un DeFi Hakimiyeti

Ethereum, son dönemlerde karşı karşıya kaldığı ölçeklenebilirlik sorunu ve  yüksek işlem ücretleri nedeniyle merkeziyetsiz finanstaki pazar payını alternatif projelere karşı kaybetmeye başladı. Bu bağlamda JPMorgan analistleri, Ethereum ağında çeşitli ölçekleme çözümlerine karşın, kısa vadede Ethereum’un DeFi hakimiyetindeki düşüşün devam edebileceğini yazdı.

Birçok uzman isim ve çok sayıda analist, konuya ilişkin fikirlerini paylaşırken öngörülerde tamamen farklı görüş ayrılıkları yaşandı. Kimi isimler Ethereum’daki ölçekleme çözümleri ile ekosistemdeki hakimiyetini koruyacağını ifade ederken kimileri ise alternatif projelerin değer kazanmaya ve büyümeye devam edebileceğini dil getirdi. Söz konusu değerlendirmelere ilişkin son yorum ise Coinbase’in baş ürün sorumlusu Surojit Chatterjee’den geldi.

Coinbase Yöneticisi, Ethereum’un Geleceğini Değerlendirdi

Şirketin bir blog yazısında konuya ilişkin fikirlerini paylaşan Chatterjee, Ethereum’a olan güvenini dile getirdi. Chatterjee, Ethereum‘un ölçeklenebilirlik çözümlerinde büyük bir ilerleme kaydettiğini ifade ederken ekosistemdeki hakimiyetini koruyacağı yönündeki öngörülerini dile getirdi. Ayrıca Ethereum ölçeklenebilirliği adına çapraz köprülerin faydalarına değinen Coinbase yetkilisi, bu köprülerin kullanılmasının, kripto varlıkların katman 1 (L1) ağları ile katman 2 (L2) ağları arasında kolayca aktarılmasını sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar