X


CNBC’nin Uzman İsminden Korkutan Bitcoin (BTC) Fiyat Hedefi

Ünlü analistten sert BTC açıklaması.
20:13
18 Mayıs 2021

Bitcoin (BTC) fiyatının yaşadığı sert düşüş, 45.000 dolarda tutunma sinyalleri verse de Çin haberi bunu değiştirdi. Elon Musk’ın olumsuz yorumları ile kısa süreliğine de 42.000 doları gören lider kripto para birimi, daha sonra 45.000 dolara ulaştı.

Çin Haberi, Bitcoin’i Kana Buladı

Çin Merkez Bankası’nın Bitcoin ve kripto paraları “yasakladığı” haberi ise bugün beklenen panik satışı etkisini yaratarak fiyatın yeniden 42.000 doları test etmesine yol açtı. Çin haberi gerçeklikten uzak ve çarpıtılmış olsa da kripto para piyasalarında panik yaratmak şu sıralar hiç olmadığı kadar kolay gözüküyor.

CNBC’nin uzman ismi ise lider kripto para biriminin volatilitesine katkıda bulunacak bir açıklama yaptı. Kripto para piyasasına özellikle son zamanlarda çok fazla yeni yatırımcı giriş yaptı ve bunların ana akım medya kanallarını takip ettiği biliniyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin İçin Fiyat Hedefi: 29.000 Dolar

“Grafik uzmanı” olarak görülen ünlü analist Carter Worth, bugün CNBC’nin Fast Money programında yaptığı açıklamada Bitcoin fiyatının 29.000 dolara kadar düşebileceğini ifade etti. Bitcoin, 64.000 dolar tepe noktası olarak alınırsa neredeyse %40 düşüş yaşadı ve bunun nerede duracağı bilinmiyor. Ünlü analistin ifade ettiği seviyeye düşülmesi ise fiyatın %50’nin üzerinde değer kaybetmesi anlamına geliyor.

Kripto para yatırımcıları ise bu açıklamaya üzülmek yerine aksine sevinmeli. Peter Schiff ile benzer yorumlarda bulunan Worth, aslında kripto para sektöründe ters indikatör olarak da biliniyor. Worth’ün yanı sıra CNBC’nin de kripto para sektöründe özel bir ünü bulunuyor.

Worth ile CNBC’nin, Bitcoin İle İlişkisi

CNBC’nin 2017 yılında yaptığı dip tahmininden sonra fiyat yükselişe geçmiş ve rekor kırmıştı. Bunun yanı sıra Mart 2020’de Bitcoin’in sert düşüşünde de CNBC’nin düşüş açıklaması tam tersine yükseliş getirmişti. Buna rağmen artık eskisinden çok daha fazla yeni kripto para yatırımcısının olduğu sektör, CNBC gibi kanalların yayınlarından daha çok etkilenebilir.

Worth, bu düşüş tahminini ise Bitcoin‘in 2011 yılından beri yaşadığı fiyat çekilmelerinin istatistiğine bağlı olarak yaptığını ifade etti. BTC’nin bir istisna dışında büyük düşüşlerde %55 değer kaybettiğini belirten analist, tahmininin buradan geldiğini vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar