reklamı kapat

Charlie Lee, Litecoin ile Bitcoin’i Karşılaştırdı!

Charlie Lee, Litecoin'in bloklarının Bitcoin'e kıyasla dört kat hızlı olduğunu iddia etti.
14:00
13 Ağustos 2019

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük beşinci kripto para birimi konumunda olan Litecoin‘in (LTC) kurucusu Charlie Lee özellikle son birkaç aydır hem Litecoin’in blok ödülü yarılanması hem de ilgili kripto para biriminin kodunda çok fazla geliştirme olmaması nedeniyle gündeme gelmekteydi.

Birçok yatırımcı Litecoin’in kodunda yakın zamanda herhangi bir geliştirme yapılmamış olmasını sosyal medya platformlarına taşıdı ve Lee de bunları teknik olarak kabul etti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Lee, gündeme gelmesinden hemen 1 gün sonra bu sefer de yaptığı Bitcoin (BTC) kıyaslaması ile yeniden adından söz ettirdi. Ünlü yaratıcıya göre Litecoin, lider kripto paraya kıyasla çok daha hızlı çalışmakta ve büyük hash rate problemlerini çok daha kolaylıkla çözüme kavuşturabilmekte.

Litecoin Blokları Bitcoin’inkilerden 4 Kat Hızlı!

Yaşanan blok yarılanmasını bir başarı olarak tanımlayan Lee, attığı tweet içerisinde de bir gecede hash rate’in yüzde 75’inin kaybolması durumunda bile Litecoin’in aynı Bitcoin gibi davranacağını ve ağ zorluğunun otomatik olarak tekrardan ayarlanıp her şeyin normale döneceğini ifade etti.

Lee buna rağmen bir kişinin LTC ile fon yollamak istediğinde Bitcoin’e kıyasla daha uzun bekleyeceğini de itiraf etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.