reklamı kapat

CFTC Soruşturmasının BitMEX’e Olan Etkileri Hala Sürüyor!

CFTC'nin BitMEX'e soruşturma açtığı haberleri ciddi bir güvensizliğe yol açtı.
20:00
25 Temmuz 2019

ABD’nin önde gelen finansal regülatörlerinden birisi olan Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) geçtiğimiz hafta ani bir karar ile BitMEX kripto para borsasını kapsayan bir soruşturma başlattığı haberleri ile gündeme geldi. İlgili haberin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

BitMEX Zor Günler Yaşıyor

Sadece bu haber bile devasa borsaya ciddi bir zarar verdi ve görünüşe göre zarar hala tam olarak bitmiş sayılmaz. Soruşturma haberinin gelmesinden hemen sonra borsadan 85 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) çekildi ve ortalama çekim işlemlerinin miktarı üç katına çıktı. Borsanın ticari hacmi ise bir anda yüzde 50’den fazla düşüş yaşadı.

Ünlü analist Alex Krüger konu hakkında yaptığı açıklamada bu durumun sadece borsayı değil kripto para sektörünü de etkisi altına aldığını ve genel olarak BTC ticari hacminin sekteye uğratıldığını dile getirdi. CFTC soruşturma haberinden dakikalar sonra da genel olarak Bitcoin hacminde ciddi bir düşüş ve devamında fiyat düşüşü gözlemlendi.

CFTC’nin gerçekten de BitMEX’e soruşturma açıp açmadığı ise henüz kesinleşmiş değil ve bu yönde bir doğrulama gelirse borsa oldukça zor günler yaşamaya başlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun