Çarpıcı Hareketlilik! Bu Altcoin’de Balinalar Satıyor, Onlar Alıyor!

Fantom (FTM) balinaları 2023'deki her yükselişi birer satış fırsatı olarak değerlendiriyor. Veriler, balinaların durmaksızın FTM sattıklarını gösteriyor ancak küçük çaplı cüzdan adreslerinin tedarik duvarını aşmayı başardıkları görülüyor.
10:01
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Fantom (FTM) balinaları 2023’deki her yükselişi birer satış fırsatı olarak değerlendiriyor. Veriler, balinaların durmaksızın FTM sattıklarını gösteriyor ancak küçük çaplı cüzdan adreslerinin tedarik duvarını aşmayı başardıkları görülüyor.

Onlar Sattı, Onlar Aldı

Ethereum‘a (ETH) alternatif olarak popülerlik kazanan Layer-1 Blockchain’i Fantom, bu yıl bir kez daha haberlere konu oldu. Geçen yıl kripto para piyasasındaki çöküşde ciddi bir erime ile karşı karşıya kalan FTM, 2023’ün başından bu yana kaybettiklerinin bir kısmını geri kazandı.

FTM, Ocak ayında yüzde 200’ün üzerinde değer kazanarak yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. FTM, bu yazının hazırlandığı sırada yeni bir kırılım ile yüzde 15 oranında yükselişle 0,52 dolardan işlem görüyor. Ancak on-chain (zincir üstü) veriler, Fanrom’un köpekbalığı ve balina seviyesi cüzdan adreslerinin 2023’deki toparlanma sırasında büyük ölçüde satış yaptıklarına dair bir uyarı sinyali veriyor. Zincir üstü veri platformu Santiment yayımladığı raporda şunları belirtti:

10 bin ila 100 milyon FTM tutan cüzdan adresleri son 4 hafta içinde 259.7 milyon dolar değerinde coin sattı. Bu coin’ler büyük oranda 0.01 ila 1 FTM arasında coin tutan küçük çaplı cüzdan adresleri tarafından satın alındı.

Fantom’da Bireysel Yatırımcılar Devrede

Fantom’un fiyat hareketliliği göz önüne alındığında bireysel yatırımcıların şu ana kadar balinaların yaptıkları satışları önemli ölçüde absorbe etmeyi başardıkları görülüyor. FTM fiyatı, yaklaşık 3 bin adresin yaklaşık 656 milyon FTM satın aldığı 0,43 ve 0,49 dolarlık arz duvarını aşmayı başardı. FTM’de bu arz duvarı bir desteğe dönüşmüş durumda. Şu anda FTM için görünürde büyük bir direnç yok ve bu altcoin’in fiyatının kripto para piyasasındaki güçlü bir yükselişte daha da yükselebileceği anlamına geliyor.

Ayrıca, Fantom Blockchain‘indeki aktivite de oldukça ilgi çekici görünüyor. Ünlü kripto para analisti Ali Martinez, “Zincir üstü verileri, el değiştiren atıl FTM coin’lerinde önemli bir artış olduğunu gösteriyor. Bu, kripto para borsalarına akan 8.83 milyon FTM coin’inin ve borsalardaki arzda 7.04 milyon FTM’lik bir artışla aynı zamana denk geldi.” dedi.

Fantom, Ethereum Blockchain‘ine alternatif olarak oluşturulan açık kaynaklı, merkeziyetsiz bir akıllı sözleşme platformudur. Hizmetlerini kullanan geliştiricilere merkeziyetsiz finans (DeFi) hizmetleri sunarken yönlendirilmiş asiklik grafikten (DAG) yararlanır. Fantom, 2021’deki boğa koşusu sırasında ün kazandı ve geliştiriciler o zamandan beri Blockchain üzerinde dApp’lerini piyasaya sürmekle meşgul.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar