Elon Musk Twitter’ın Yeni CEO’sunu Açıkladı, Bu Altcoin’ler Yükseldi!

Twitter, SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk bugün köpeği Floki'nin bir fotoğrafını "Twitter'ın yeni CEO'su harika" notuyla tweet'ledi. Musk'ın bu tweet'inin ardından köpek temalı altcoin'lerin hemen hemen tamamı yükselişe geçti.
09:33
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Twitter, SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk bugün köpeği Floki’nin bir fotoğrafını “Twitter’ın yeni CEO’su harika” notuyla tweet’ledi. Musk’ın bu tweet’inin ardından köpek temalı altcoin’lerin hemen hemen tamamı yükselişe geçti. Özellikle bir altcoin’in oldukça sert yükseldiği görüldü.

Twitter’ın Yeni CEO’su Floki Oldu

Twitter‘ı satın almasından kısa bir süre sonra CEO’luk görevini üstlenen Elon Musk bir süredir CEO arayışında olduğu biliniyor. Musk’ın köpeği Floki’nin bir fotoğrafını “Twitter’ın yeni CEO’su harika” notuyla tweet’lemesinin ardından kendisini kastederek Floki’nin önceki CEO‘dan çok daha iyi olduğunu, rakamlarla arasının harika olduğunu ve bir tarzı olduğunu da eklediği görüldü.

Ünlü milyarderin Floki’yi Twitter’ın yeni CEO’su olarak ilan etmesi Dogecoin (DOGE), Floki Inu (FLOKI) ve Shiba Inu (SHIB) gibi köpek temalı altcoin’lerin fiyatının yükselmesine neden oldu.

Dogecoin yaratıcısı Shibetoshi Nakamoto, Matt Wallace, Shiba Inu’nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, David Gokhshtein ve diğerleri de dahil olmak üzere birçok kripto para fenomeni Musk’ın tweet’ine olumlu tepki verdi.

Köpek Temalı Altcoin’lerin Fiyatı Yükselişe Geçti

Floki Inu fiyatı, Musk tweet’inden hemen sonra yüzde 45’in üzerinde yükseldi ve şu anki fiyat olan 0,00002974 dolara geldi. FLOKI fiyatı son birkaç saat içinde en düşük 0,00002092 dolar, en yüksek 0,00003278 doları gördü. FLOKI’nin işlem hacmi ise son 24 saatte yaklaşık yüzde 250 arttı.

Ünlü milyarderin en sevdiği köpek temalı kripto para Dogecoin fiyatı da sadece bir saat içinde yüzde 5’in üzerinde yükseldi. DOGE fiyatı şu anda 0,08599 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0,08127 dolar ve 0,087 dolar.

Shiba Inu ve BONE gibi diğer köpek temalı kripto paraların fiyatları da sırasıyla yüzde 4 ve yüzde 8 oranında yükseldi. Shiba Inu’nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama 14 Şubat’ta günü, Layer-2 Blockchain Shibarium’un hazır olduğunu ve yakında piyasaya sürüleceğini açıklamıştı. Ayrıca, Shibarium’un bu yıl Mayıs ayından önce geleceğini doğruladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar