Cardano’da (ADA) Uzman Görüşü: Geri Dönüş Mümkün Mü?

Cardano'da (ADA) fiyat hareketi ne yönde? Kripto para biriminin fiyatlamasında kritik olan direnç ve destek seviyeleri neler?
00:00
28 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Akıllı sözleşme platformu olan Cardano’nun yerel token’ı olan ADA’yı, önümüzdeki günlerde bir düşüş ivmesi mi bekliyor? ADA’da beklenen fiyatlama ne?

ADA’da Kritik Seviyeler!

ADA’nın fiyatı, 30 Ağustos tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.160 dolara ulaştığından beri geriledi. Düşüş hareketi kripto para biriminin Aralık ayında 0.239 dolara kadar gerilemesine neden oldu. Uzmanlara göre fiyat, ortalama 0,400 dolarlık uzun vadeli direnç alanının üzerine çıkamadığı için artış kaydetti. Bu durum 2018 yılından beri aralıklı olarak hem direnç hem de destek işlevi gördüğü için çok önemli bir yatay seviye olduğu belirtiliyor.

Bu nedenle fiyatın kırılması veya reddedilmesi, gelecekteki eğilimin yönünü belirleyebilir. Analistlere göre kripto para birimindeki olası bir kırılma, 0,65 dolara bir artışa yol açarken, bir ret, 0,239 dolara bir düşüşe yol açabilir. Haftalık göreceli güç endeksi (RSI) artıyor ancak hala 50’nin altında. Bu nedenle, gelecekteki fiyat hareketini belirlemek için daha fazlasına ihtiyaç var.

ADA Fiyat Analizi!

Popüler altcoin ADA’nın 12 saatlik grafiklerindeki kısa vadeli teknik analiz, daha aşağı yönlü bir görünüm içerdiği ileri sürüldü. Kripto para biriminin fiyatı, yükselen bir destek çizgisinden kırıldı ve daha sonra bunu direnç olarak onayladı. Ayrıca, 0,405 dolarlık direnç alanının altına düştü. Mevcut konum itibariyle kripto para biriminin fiyatı, 0,35 dolar yatay ve Fib destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Aşağı yönlü bir kırılım gerçekleşirse ADA fiyatı 0,307 dolardan 0,618 Fib seviyesine düşebilir.

Bu nedenle uzmanların Cardano fiyat tahmini, 0,405 dolar uzun ve kısa vadeli direncin üzerine çıkana kadar düşüş eğilimi gösteriyor. Sonuç olarak en olası Cardano fiyat tahmini 0,307 dolara doğru bir düşüş. Öte yandan 0,385 doların üzerinde bir artış, bu düşüş analizini geçersiz kılabilir ve 0,405 dolar direncinin yeniden test edilmesine yol açabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar