Cardano NFT’leri, NFT Gerilemesine Rağmen Hızla Büyüyor!

Cardano şu anda işlem hacmine göre üçüncü en büyük NFT protokolüdür.
17:30
31 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano NFT’leri: Hayalet protokol söylentilerine rağmen yeni zirveler görmeye devam ediyor. NFT pazarı hızla büyürken, TVL durgun kalmaya devam ediyor. Cardano’nun NFT alanı, 2021 ve hatta 2022’deki genel değiştirilemez token (NFT) gerilemesine rağmen hızla büyüyor. Aslında, Cardano’nun NFT işlem hacmindeki artış onu üçüncü en büyük NFT protokolü haline getirdi. İki devin hemen arkasında yer alıyorlar: Ethereum (ETH) ve Solana (SOL).

Blok zincirine kaydedilen dijital sanat ve koleksiyon ürünleri ya da NFT’lerin işlem hacimlerinde büyük bir düşüş görüldü. Bu yılın Ocak ayındaki rekor seviyeden %97 oranında düşerek Eylül ayında sadece 466 milyon dolar olarak kaydedildi. Referans olarak göstebileceğimiz Dune Analytics’in verilerine göre, NFT işlem hacmi 2022’nin başında 17 milyar $ olarak kaydedildi.

Bir Bloomberg raporuna göre, hızla sıkılaşan para politikasının spekülatif varlıklara yatırım akışını azaltması nedeniyle NFT çılgınlığının azalması, kripto sektöründeki 2 trilyon dolarlık daha geniş bir erimenin bir parçası.

Hacim bakımından en büyük NFT ticaret platformu olan OpenSea, satışlarının sadece iki ay öncesine kıyasla %75 düştüğünü gördü. Bu, işlem sayısı düşmesine rağmen NFT koleksiyoner sayısının azalmamasına rağmen gerçekleşmiştir. Bunu söyledikten sonra, NFT meraklıları için biraz rahatlama oldu. BeInCrypto’nun bildirdiğine göre, Reddit NFT’leri 2 milyon doların üzerinde satış hacmi yarattı. Bu artış, satış hacminde %1.000’lik bir artışı temsil ediyordu.

Cardano NFT’leri: Parlama Sırası Bende

Cardano, kripto piyasasındaki en gelişmiş ekosistemlerden biri olarak lanse ediliyor. FUD’a rağmen, protokol kripto ayı koşusu sırasında manşetler yaratmaya devam ediyor.

Blockchain ve merkezi olmayan uygulamalar (dApps) analiz firması DappRadar tarafından hazırlanan bir rapora göre Cardano, işlem hacmine göre üçüncü en büyük değiştirilemez token (NFT) protokolüdür. Raporda, “Cardano şu anda NFT işlem hacmine göre ilk üç blok zincirinden biridir” denildi. Geçtiğimiz 30 gün içinde ağın NFT hacmi 191 milyon dolara ulaşarak Cardano’yu Ethereum ve Solana’nın ardından üçüncü en büyük NFT protokolü haline getirdi.

NFT pazar yeri takipçisi OpenCNFT’den 22-23 Ekim dönemindeki artış açıkça görülebiliyor. Cardano’nun 24 saatlik hacme göre toplama payı açısından en büyük NFT projesi olan Ape Society, 10.000 ADA taban fiyatına ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar