X


Bu Token’lar Bitcoin (BTC) Düşerken Bile Yükselmeye Devam Etti!

Bazı kripto paralar BTC’deki geri çekilmeye rağmen artış hareketini sürdürdü.
09:12
10 Kasım 2020

Merkezi olmayan finans (DeFi) token’ları, geçen hafta oldukça düşük seviyeleri gördükten sonra çok güçlü bir toparlanma yaşadı. Birçok DeFi token’ı en düşük seviyelerden %100 ve üzerinde artış performansı sergiledi. Yükseliş yaşayan token’ların bir kısmında geri çekilmeler yaşanmış olsa da DeFi’nin nispeten iyi durumda olduğunu ifade edebiliriz.

DeFi’de Artış Yaşanıyor

Aave (AAVE), Thorchain’in RUNE’u ve Synthetix’in Synthetix Network Token’ı (SNX) dahil olmak üzere DeFi alanına ait popüler kripto paralar, Bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen son 24 saatte yüzde 10 arttı.

Öte yandan Bitcoin’in 15.950 dolarlık zirvesinden 14.900 dolar bandına kadar geri çekildiğini ve sonrasındaki toparlanma ile yazının yayına hazırlandığı sırada 15.356 dolardan işlem gördüğünü ifade edebiliriz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Genel itibari ile Bitcoin’deki (BTC) böyle bir geri çekilmenin altcoin piyasasında da bir düşüş grafiği ile sonuçlanır. Nitekim öyle de oldu ve BTC düşüş ile birlikte altcoin’lerde de geri çekilmeler görüldü. Ancak bu durum DeFi token’ları için aynı olmadı ve BTC geri çekilirken dahi DeFi token’ları artışlarını devam ettirdi.

Bitcoin’in aşağı yönlü bir grafik sergilediği saatler içinde DeFi token’larında yüzde 1 ile yüzde 20 arasında artış yaşandığı görülüyor. Aşağıdaki tablodan da bu durum net bir şekilde anlaşılıyor.

Bu kripto para birimleri içinde AAVE’in geri çekilme yaşamış olsa da yalnızca son yedi günde yüzde 83 arttığı ve yerel düşük seviyelerden ciddi bir toparlanma yaşadığı görülüyor.

Bitcoin ve DeFi Token’ları

Aslında DeFi token’ları, Bitcoin rallisi başladığında geri çekilmeler yaşadı. Hatta BTC’nin gerçekten çok iyi performans sergilediği günlerde DeFi token’larının büyük düşüşler yaşadığını görüyor. Ancak BTC düzeltme ve konsolidasyon sürecine girdikten sonra DeFi token’larının toparlanmaya başladığı görülüyor. Dolayısıyla analistler, BTC’den elde edilen karların altoin’lere ve özellikle DeFi token’larına akmaya başladığını düşünüyor.

Bunlara ek olarak  DeFi alanında temellerin hala çok güçlü olduğu ifade ediliyor. Örneğin; tüm DeFi sözleşmelerinde kilitlenen toplam değer, 12,5 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Yılbaşındaki rakamın 500 milyon dolar olduğu düşünüldüğünde çok büyük bir artış yaşandığı görülüyor.

Ayrıca DeFi alanındaki toplam kilitli değer son iki ayda görülen düzeltmenin ortasında bile sürekli olarak yüksek kaldı.

Öte yandan DeFi alanındaki yenilikler de hızlı bir şekilde devam ediyor. Alandaki bir dizi geliştirici bu alanın finans alanında sahip olduğu erişimi genişletecek uygulamalar yayınlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar