X


Bu Kripto Para Uygulamasını Kullananlara, “Yanlışlıkla” Yüzlerce Bitcoin (BTC) Gönderildi!

BlockFi, eleştirilerin odağında!
11:48
19 Mayıs 2021

Özellikle ABD’deki kripto para yatırımcıları arasında bir hayli popüler olan Bitcoin ve kripto para kredi uygulaması BlockFi, hayati bir hata yaptı.

700 Dolar Yerine 700 Bitcoin Gönderildi

BlockFi, hem platforma kripto para yatıranlara faiz sunması hem de yapılan alım satımlar sonrasında aylık promosyon ödemeleri yapması ile tanınıyor. BlockFi özellikle mart ayı promosyon ödemelerinde ise büyük bir hata yaparak USD yerine aynı miktarda Bitcoin (BTC) gönderimi gerçekleştirdi.

BlockFi kullanan yatırımcılar, mart ayı içerisinde USD bazında belirli bir ticari hacmin üzerine çıktıkları için ek ödüllerle teşvik edildi. 18 Mart tarihinden 31 Mart tarihine kadar devam eden bu promosyonun ödemeleri ise 31 Mayıs tarihine kadar yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır.14 Mayıs tarihinde BlockFi tarafından yapılan bir açıklamada ise bazı katılımcılara “yanlış miktarda” bonus gönderildiği vurgulandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kullanıcılardan Bazıları BTC Çekimi Yaptı

BlockFi kullanan bazı kişiler ise bu uyarı ve hata mesajını görmeden önce hesaplarına gönderilen servet değerinde BTC’leri çekti. BlockFi bu olay üzerine kendisinden kaynaklı bir hata olmasına rağmen yatırımcıları tehdit ederek ödenen fonların iadesini talep etti.

Reddit üzerinde paylaşılan gönderilere bakıldığında ise BlockFi’nin yaptığı hatanın ne kadar büyük oldğu görülebilmekte. Normalde 700 USD bonus alması gereken bir kullanıcıya BlockFi tarafından 700 Bitcoin (işlemin yapıldığı an itibarıyla 34 milyon dolar) gönderildiği görülüyor.

BlockFi’dan Yasal Tehdit

BlockFi’ın 24 saat içerisindeki para çekme limitinin 100 BTC olduğu görülüyor ve bu miktarın bile birçok kişinin hayatını değiştirmeye yeteceği söylenebilir. Kullanıcılar ise bu olayla bağlantılı olmasalar bile para çekme işlemlerinin durdurulmasından şikayetçi.

Sosyal medya platformları üzerindeki gönderilere bakıldığında bir kullanıcının normal şekilde USDC çektiği ancak buna rağmen yasal yollardan tehdit edildiğini vurguladığı görülmekte. Reddit üzerindeki u/rpfitzpatrick isimli kullanıcı, bunun kendi parası olduğunu ve artık BlockFi’ı kullanmayacağını belirtiyor. Twitter üzerinde ise BlockFi’a yönelik büyük bir tepki oluşmakta.

BlockFi, 100 kullanıcıya bu şekilde yanlış fon gönderildiğini belirtti ve bu konuda yasal haklarını kullanacaklarını vurguladı. Kullanıcılar ise bu yanlışlığın kendileri ile ilgili olmadığını vurgulayarak haklarını savunmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar