X


Bitcoin (BTC) Fiyatı Artık “Yeter” Diyecek mi? Uzmanların Bitcoin Yorumları ve Veriler!

Bitcoin fiyatı için son durum, geri dönüşe işaret ediyor olabilir.
13:05
19 Mayıs 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 39.000 dolara kadar gerileyerek korkunun adeta körüklenmesini sağladı. Düşüşün perde arkasında birçok sebep ve gelişme yer alsa da yatırımcılar şu an için sadece yükselişin ne zaman başlayacağı ile ilgileniyor gibi gözüküyor. Peki Bitcoin için “cinnet anı” bitti mi ve yakında yükseliş başlayacak mı?

BTC/USD Paritesi Ölüm-Kalım Seviyesinde

Bitcoin şu an için uzun vadede en önemli destek noktalarından birisi olarak görülen MA 200 üzerinde tutunuyor. BTC/USD paritesinin buraya kadar düşmesi bile piyasada büyük panik yaratırken asıl bu seviyenin altına inilmesi her şeyin farklı bir boyuta ulaşmasına yol açabilir.

Bitcoin tam olarak birkaç gün içerisinde bu seviyeye geriledikten sonra ise an itibarıyla buradan güç alarak yeniden 40.000 dolar desteğine ulaştı. Yine de sadece bu verinin düşüşün bittiği yönünde açıklama yapmak için yetersiz olduğu söylenebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Borsalara Bitcoin Gönderiminden Sonra Çekimi de Arttı

18 Mayıs gecesinde kripto para borsalarına rekor miktarda BTC gönderimi yapıldı ve tam olarak bu transferler sonrası BTC’nin düşüşü derinleşti. 1 saat içerisinde 1 milyar 63 milyon dolarlık BTC gönderimi yapılması, likidasyonları tetikledi. Şu an için ise tam tersi yönde gelişmeler yaşanıyor ve borsalardan BTC ile ETH çekiliyor.

Wu Blockchain tarafından aktarılan bilgilere göre bugün sabah saatlerinde Bitfinex kripto para borsasından 13.079 BTC çekim işlemi yapıldı. Borsalardan çekilen BTC’ler ve özellikle yüklü olanlar ise alım baskısına işaret ediyor. Bitcoin daha önce bu haberler sayesinde 64.000 dolara kadar yükselmişti.

Bitcoin’in yaşadığı durumu, en az onun kadar sert düşen Ethereum’un da tecrübe ettiği görülüyor. Cuban tarafından aktarılan bilgilere göre son 5 saat içerisinde kripto para borsalarından çekilen ETH’lerin toplam değeri 1,3 milyar dolara işaret ediyor. Bu da şu an için balinalarla bireysel yatırımcıların harıl harıl dipten alım yaptığını gösteriyor.

Neredeyse haftalardır düşüş beklediğini belirten ve Bitcoin için 39.000 dolara işaret eden Erhan Ünal da sonunda yükseliş sinyali verdi. Ünal, ortalama 38.700 dolar maliyetli Bitcoin aldığını belirterek düşüş beklentisinin artık azaldığını vurguladı.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju ise şu an için düşüş beklentisini koruyacağını ve balinaların borsalara BTC gönderimini takip eden indikatör “sakinleşene kadar” bunun değişmeyeceğini ifade etti.

Bitcoin’de Büyük Resme Odaklanın

Kripto para yatırımcılarının büyük bir kısmının ise şu an için “küçük resme” odaklandığı söylenebilir. Büyük resim yani S2F modeli ile ön plana çıkan analist PlanB, şu an Tesla’nın Bitcoin alımı yaptığını açıkladığı 8 Şubat tarihindeki 39.000 dolar seviyesine gelindiğini hatırlattı. Bu da piyasanın manipülasyon öncesi noktasına döndüğünü gösteriyor.

PlanB, S2F modelini ön plana koyarak henüz zirveye ulaşılmadığını ve 60.000 doların zirve olmadığını düşündüğünü belirtti. PlanB’nin modelindeki kırmızı noktalara ulaşana kadar ise zirve görülmeyecek olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar