reklamı kapat

BTC Yatırımcılarını Sevindiren, Altcoin Yatırımcılarını Üzen Tahmin

Piyasanın popüler analisti Bitcoin yatırımcılarını sevindiren açıklamalar yaptı. 
08:54
10 Ağustos 2020

Hem Bitcoin (BTC) hem de diğer kripto para birimleri son zamanlarda oldukça karışık performanslar sergiliyor. Piyasa hacmi bakımından birçok küçük altcoin 2017 yılındakine benzer şekilde büyük artışlar yaşarken, hacim bakımından büyük altcoin’lerin çoğunun konsolidasyon sürecinde olduğu görülüyor.

Ancak bunların yanında Bitcoin’in ve önde gelen altcoin’lerin yaklaşık bir ay öncesine kadar devam eden kasvetli havadan çıkarak pozitif görünüm sergilediklerini de unutmamak gerekiyor. Özellikle Bitcoin 9.300 dolarlık önemli direnç seviyesini kırdıktan sonra emin adımlarla artış hareketini sürdürdü ve bugün 12.000 doların üzerini gördü.

Altcoin Fiyatları

Piyasada Bitcoin’in bir sonraki hamlesinin hangi yönde olacağı tartışmaları sürerken analistler bir yandan da piyasa hacmi bakımından büyük altcoin’lerin ne yapacağını tartışıyor.

Kripto para piyasasının popüler analistlerinden Willy Woo, lider kripto para birimi Bitcoin’in yakın zamanda altocin’lerden çok daha iyi performans sergileyeceğini ve Ethereum’un da (ETH) BTC’ye eşlik edeceğini dile getiriyor.

Aslında altcoin’lerdeki fiyat hareketleri özellikle merkezsiz finans yani kısaca DeFi token’larındaki artışlarla başladı. Piyasa hacmi bakımından sıralamanın oldukça gerisinde olan birçok altcoin’in adeta rekorlar kırması, diğer altcoin’lerin de çeşitli artış hamleleri sergilemesine sebep oldu.

Bunların yanında piyasa hacmi bakımından küçük olmasına rağmen rekor kıran altcoin’lerden birine Band Protocol (BAND) örnek verilebilir. Kripto para birimi kısa süre içinde 3.80 dolardan 14 dolara yükselerek adeta kendi rallisini yaşadı. Dolayısıyla yatırımcılar da çeşitli altcoin’lerde gördükleri bu büyük hamlelerin sırada hangi kripto paralarda yaşanacağını merak ediyor ve bu konuda çeşitli tahminlerde bulunuyorlar.  Analistlere göre ise artık Bitcoin’in zamanı başlıyor.

“Bitcoin Baskın Gelecek”

Willy Woo’nun açıklamalarına göre önümüzdeki günlerde Bitcoin fiyatının artış ivmesi hız kazanacak ve bu da altcoin’lerin geri çekilmesine ya da duraklamasına sebep olacak. Analist konuyla ilgili açıklamalarında, BTC hakimiyetinin boğa piyasası sebebiyle artacağını ve ETH’un da diğer altcoin’lerden daha iyi performans sergileyeceğini ifade etti.

Bunların yanında piyasanın popüler analistlerinden “HornHairs” da Bitcoin fiyatı ile ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda BTC’nin 12.000 doları geçeceğini ve 13.000 dolara ulaşcağını ifade etmişti. Bugünkü fiyat hareketleri ile analistin ilk tahmini isabetli gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.