BTC/USD Teknik Analizi, Bitcoin Fiyat Tahmini

Özet

  • BTC/USD teknik analizi ve Bitcoin fiyat analizi bizlere ilerleyen günler için neler söylüyor?
09:00
21 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %0,23’lük bir düşüşe ve 8.665 dolarlık birim fiyata sahip. Piyasa ve özellikle Bitcoin SV (BSV) yükseliş yaşarken görülen bu durgunluk, çeşitli teknik faktörlerle açıklanabilir.

Ayıların baskısıyla 9.000 dolar altına inen Bitcoin, 8.704 dolar ve 8.624 dolar arasında sıkışıp kaldı. BTC fiyatının şu an için güçlü bir destek ve direnç noktası arasında sıkışıp kaldığını gösteriyor. Eğer boğalar tekrardan 9.000 dolar bölgesine adım atmak istiyorlarsa, öncelikle 8.680 dolardaki direnç noktasının aşılması gerekiyor. Beş günlük basit hareketli ortalamaya baktığımızda da aynı noktada güçlü bir yığılma olduğunu görüyoruz.

Bitcoin’de Yükseliş Senaryosu

Yükseliş için 8.680 doların üstüne gerekliyken, düşüş için de belirli bir seviyenin altına inilmesi lazım. Bitcoin ilk olarak 8.630 dolar, daha sonra ise 8.600 doların altına inmedikçe güvenli bir profil çizmeye devam edecek. Bollinger Bandı’nın alt eğrisi ve bir aylık %161.8’lik Fibonacci geri çekilme seviyesinin %38,2’lik dilimi, güçlü destek seviyeleri oluşturmaya devam ediyor.

Önde gelen bir kripto para analisti ise yükseliş yönlü ilginç bir tahmin yaptı. NebraskanGooner, Bitcoin’in 0,65 Fibonacci seviyesinin üzerinde kapanış yapması durumunda fiyatın yeni bir parabolik boğa koşusuna başlayacağını açıkladı. Bu da Bitcoin’in 14.200 dolar üzerinde kapanış yapmasının fiyatı 75.000 dolara kadar taşıyacağı anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI

  • Turgay
    3 sene önce

    Bu yöntem ile takas bence dünyada benimsenmiyecek. Dicital para terör örgütülerinin bir para dolaşımı olacak. Devlet bu yapıları nasıl denetliyecek

    31