X


BlockShow 2019 Asia’dan Önemli Açıklamalar Geliyor

Changpeng Zhao ve Du Hongfei, bugün başlayan etkinlikte önemli açıklamalar yaptılar...
12:00
14 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cointelegraph’ın düzenlediği Blockshow Asia 2019 etkinliği bugün başladı. Kripto para dünyası için önemli olan birçok isim de şimdiden etkinlikte önemli açıklamalar yaptı.

Zhao’nun Çin Yorumları

Bugün BlockShow Asia 2019’da konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao, Çin Merkez Bankası’nın geliştirmekte olduğu dijital para birimi hakkında yorumlar yaptı. Bilindiği gibi Çin’in para biriminin detayları açıklanmadı. Ancak merkez bankası tarafından piyasaya sürüleceği için Bitcoin kadar merkezsiz olmayacağı kesin… Yine de Binance CEO’suna göre Dijital Renminbi Token (RMB) Blockchain temelli olacak. Zhao bu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Çin hükümeti RMB’nin etkisini küresel olarak zorlamak istiyor. Çünkü RMB’nin ABD doları ile rekabet edebilmesini istiyorlar. Bunu yapabilmek için de daha fazla özgürlüğe sahip olmaları gerek dolayısıyla bu para birimlerini zorlamaları gerekiyor.

Bunun yanında Zhao, Blockchain üzerinde daha fazla seçeneğe sahip olmanın iyi bir şey olduğunu ifade ediyor ve “Sahip olmak, sahip olmamaktan iyidir. Stablecoin’lere sahip olmak, sahip olmamaktan iyidir. Libra’ya sahip olmak, sahip olmamaktan iyidir.” açıklamasını yapıyor.

Öte yandan daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Çin Başkanı Xi Jinping Blockchain hakkında olumlu açıklamalar yapmıştı. Her ne kadar doğrudan Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında açıklamalar yapmasa da CZ’ye göre bu durum tüm Blockchain ve kripto para ekosisteminde olumlu etkiler yarattı.

“İnternetin Eksikleri Var”

BlockShow Asia 2019’un ilk panelinde konuşan NEO‘nun kurucusu Da Hongfei de önemli açıklamalarda bulundu ve merkezsiz internetin şu anki durumuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

İnternet harika bir icat. Neredeyse mükemmel görünüyor. Ama bu gerçek mi?

Cambridge Analytica skandalı ve Equifax olaylarını örnek gösteren Hongfei, internetin kritik bir izolasyon sorunu olduğunu dile getirdi. Hongfei’ye göre internet merkezileşiyor, kötüye kullanılıyor ve tekelleşiyor.

Öte yandan Hongfei, uluslararası kabul görmüş internet standartlarının olmamasının ve  teknolojinin genel olarak olgunlaşma sorunu yaşamasının çeşitli eksikliklere sebep olduğunu ifade ediyor. NEO kurucusuna göre bu sorunlar  “endüstriyel devrim 4.0” olarak adlandırılan sürecin gerçekleşmesini etkileyebilir.

Hongfei, uluslararası standartlarla ilgili ise şu açıklamaları yaptı:

Bu standartlar şeffaf ve merkezsiz olmalı. Veri kontrolü, kullanıcılara geri verilmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar