Reklam

Brave, iOS Kullanıcılarına da Ödül Vermeye Başladı!

Brave iOS'a geldi.
11:00
14 Kasım 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Basic Attention Token (BAT) ödüllerinin dağıtıldığı Brave internet tarayıcısı, gelişmeye ve kullanıcıları mutlu etmenin farklı yollarını keşfetmeye devam ediyor. Özellikle diğer içerik üreticilerinin içeriklerini görüntüleme karşılığında veya reklam engelleme özelliği olmasına rağmen reklam izleme karşılığında token kazandıran platform, bu haftaya kadar iOS kullanıcıları için hizmet dışı olarak bilinmekteydi.

Brave buna rağmen bu hafta yeni bir hamleye imza atarak, ciddi güncellemeler getirdi ve artık iOS kullanıcılarının da Brave’i kullanıp reklamları görebileceğini ve ödül kazanabileceğini duyurdu. Kullanıcılar iOS tabanlı mobil cihazlarından rahatlıkla aynı Android kullanıcıları gibi ödül kazanabilecek. Android tabanlı cihazlar için 2019 yılının Nisan ayından beri ödül sistemini kullanıma açan Brave’in, Apple ekosistemi için neden bu kadar beklemek zorunda olduğu ise hala bilinmiyor.

Apple’ın uygulama onayları konusunda Android’e göre çok daha sıkı denetimlere sahip olması bu nedenlerden birisi olarak açıklanabilecekken, aradan geçen 7 ay yine de birçok kullanıcının tepkisini çekmişti.

Brave ve Ödül Dağıtımı

Brave bundan birkaç ay önce de Twitter kullanıcılarına yönelik önemli bir işe imza atarak, kullanıcıların artık Basic Attention Token kullanarak Twitter üzerindeki içerik üreticilerine de bağış gönderebileceğini ve bunun sistem entegre edileceğini açıklamıştı. Brave’in tam olarak nasıl kripto para ödülü dağıttığının ve hangi reklamların izlenilmesi karşılığında ödül elde edilebileceğinin detaylarını buradaki haberimizden öğrenebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar