X


Blockchain’e Küresel Anlamda İlgi Artıyor

18:00
18 Mart 2016

Dubai Küresel Blockchain Konseyi (GBC) yeni şirketler için işe yerleştirme ve yatırım gibi konularda yol gösterici etkinlikler düzenlemeyi planlıyor.

dubb32 üyesi arasında BitOasis ve Umbrellab gibi bölgesel şirketler, devlet şirketleri ve IBM ile SAP’ın bulunduğu konseyin açıklaması bu sene atılabilecek adımların tartışıldığı ikinci buluşmanın ardından geldi.

Açıklamada ülke sektörünü hedef alan ve katılımcıların kurumsal inovasyon yöneticileriyle irtibata geçebileceği hackathon ve konferanslar düzenlenebileceği belirtildi.

Dubai Museum of the Future Foundation çatısı altında oluşan konsey, kamu sektörü ile özel sektörü blockchain teknolojisini araştırma hususunda birleştirmeyi amaçlayan bir dizi pilot proje başlatırken, bir yandan da küresel düzenleyicilerin blockchain’e yaklaşımını irdeliyor.

Museum of the Future Foundation CEO’su Said Al Aleeli, yaptığı açıklamalarda uluslararası arenada blockchain’e karşı artan ilgiyi, Dubai ve Birleşik Arap Emirlikleri hükumetlerinin blockchain alanında yapılacak yeni çalışmaları teşvik etmesinin temel sebebi olarak göstererek, “blockchain’e duyulan ilginin dünya çapında artmaya devam edeceğini” belirtiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar