X


Blockchain Dünyasına Yatırımcı Bakışı: Güvenç Koçkaya ile Söyleşi

CoinTürk TV'nin dünkü konuğu olan yatırımcı, hekim ve farmakolog Güvenç Koçkaya, bir yatırımcı gözüyle blockchaini açıklıyor.
21:00
30 Nisan 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

CoinTürk TV’nin dünkü konuğu hem doktor hem farmakolog hem de kripto yatırımcısı olan Güvenç Koçkaya oluyor. Koçkaya melek yatırımcısı olduğu ve desteklediği projeleri açıklarken öte yandan da CoinTürk TV ile blockchaini tartışıyor.

CoinTürk ve Blockchain

Koçkaya, aynı zamanda CoinTürk ekibinin de yatırımcısı olarak kadroda yer alıyor. Bitmek bilmeyen enerjisi ile Koçkaya, hem doktorluğa hem farmakologluğa hem de yatırımların takibine nasıl yetiştiğini açıklıyor. Bunların yanı sıra Koçkaya, neden CoinTürk’e yatırımı tercih ettiğini ve Türkiye’de sektöründe ilk olan CoinTürk’e yatırımcı olarak nasıl katıldığını da belirtiyor.

Tüm bunların yanı sıra Koçkaya özellikle blockchain öneminin, nasıl başladığının ve elektronik para olan kriptoların gelecekte neden önemli olacağının üzerinde de duruyor. Koçkaya, özellikle sınır ötesi işlemlerde blockchainin ve elektronik paraların önem taşıdığını ve günümüzde olan sınırları kaldırdığını söylüyor. Ayrıca Koçkaya, yapay zekanın da giderek nasıl bir ilerleme göstereceğini ve bize nasıl etkide bulunabileceğini de sözlerine ekliyor.

Blockchain’in Geleceği

Öte yandan Koçkaya, blockchainin sağlık sektörüne nasıl dokunabileceğini ve bunun sektöre nasıl bir etkisi olabileceğini de açıklıyor. Koçkaya, tüm sektörlere oranla sağlık sektörünün özellikle kişisel verileri koruma adına önemli bir alan olduğunu dolayısıyla blockhainin izlenebilirliğinin sağlık sektörü adına sıkıntı oluşturabileceğini bildiriyor.

Bir yatırımcı olarak Güvenç Koçkaya, bu söyleşide nasıl girişimci oluşabilir ve hangi alanlara yatırım yapılabilir konusunda da açıklamalar yapıyor. Diğer tüm ayrıntıları ile blockchain hakkındaki bu videomuza yazının içerisindeki videodan ve YouTube üzerinden erişebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar