reklamı kapat

BitMEX Yeni Bir Kripto Para Listeleyecek Mi? CEO Arthur Hayes Yanıtladı

Arthur Hayes, BitMEX'in yakın zamanda yeni kripto para birimleri listelemeyeceğini açıkladı.
12:00
15 Nisan 2019
  • Ahmet BalıkesirliAhmet Balıkesirli

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan ve özellikle Bitcoin (BTC) ticari hacmi ile kripto para ekosisteminin en büyük dişlilerinden birisi olarak bilinen BitMEX, birçok kripto para biriminin girmek istediği ender borsalardan birisi konumunda. Ancak söz konusu kripto para platformu kuruluşundan bu yana sadece Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) ve XRP kripto para birimleri ile işlem olanağı sundu.

BitMEX’e Yeni Kripto Para Gelecek Mi?

BitMEX’in fiyat tahminleriyle de ünlü CEO’su Arthur Hayes, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda kripto para dünyasındaki gelişmeleri değerlendirmenin yanı sıra, sunucu Luke Martin’in sorduğu önemli bir soruya da yanıt verdi. Martin, ünlü kripto para borsasının yeni kripto para birimleri listeleyip listelemeyeceğini sordu ve Hayes bu soruya türev ürünleri piyasasını temel alarak yanıt verdi. Kaldıraçlı işlem ve kripto paralara bağlı Bitcoin vadelileri gibi türev ürün alım satımı imkanı sunan BitMEX, Arthur Hayes’e göre şuan için spot piyasada yeterli likiditeye sahip ve bundan dolayı platforma yeni bir kripto para eklenmesi yakın zamanda mümkün değil.

Hayes konu hakkında yaptığı açıklamada vadeli sözleşme piyasasının her zaman ”daha sıkı” olması gerektiğini ve bunun sadece spot piyasada yeterince likidite olduğu taktirde mümkün olabileceğini aktardı. Müşterilerin bakış açısından çok kripto para birimine sahip olmanın, kaldıraçlı işlem olanağından dolayı riskli olarak görünebileceğini ifade eden Hayes, borsanın kullanıcılarının bütün varlıklarını kaybetmemesi ve ”liquidated” olmaması için fazla kripto para seçeneği sunmadıklarını açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.