reklamı kapat

Bitmex CEO’sunun Çılgın Fiyat Tahmini Gerçekleşebilir Mi?

Bitmex CEO'su Arthur Hayes Bitcoin (BTC) fiyatının 50.000 dolara ulaşacağını iddia etmişti.
23:51
14 Nisan 2019

Lider kripto para Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında her geçen gün yeni bir fiyat tahmini yapıldığına şahit oluyoruz. Ekosistemdeki tanındık piyasa uzmanları tarafından ileri sürülen bu tür tahminleri siz değerli okurlarımızla sürekli olarak paylaşma gayreti içerisindeyiz. Bitmex CEO’su Arthur Hayes’in BTC fiyatıyla ilgili yaptığı tahmine bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Peki Hayes’in işaret ettiği değer ulaşmak BTC için gerçekten mümkün olabilir mi?

Bitcoin 50.000 Dolar

Dünyanın en büyük kripto para alım-satım platformlarından Bitmex’in CEO’suna göre Bitcoin fiyatı 50.000 doları bulacak. Ethereumworldnews tarafından 14 Nisan Pazar günü yayımlanan bir yazıda bu tahminin gerçekleşme ihtimali üzerinde detaylı bir şekilde durulmuş. Bitmex CEO’sunun “sansasyonel” olarak değerlendirilebilecek tahmininde yalnız olmadığını ve bu ihtimalin oldukça yerinde bir tespite dönüşebileceğini ifade etmemiz gerekiyor. Peki ama nasıl?

Demografik Gerçekler

Dünyanın mevcut demografik durumuna bakan uzmanlar ekonomik gerçeklerle ilgili çarpıcı iddiaları ortaya atıyor. Örneğin Çin ve Hindistan gibi dünyanın en kalabalık ülkelerinde ortak bir yatırım trendinin yükselişte olduğu görülüyor. Dünya nüfusunun çoğunluğunun bulunduğu bu bölgelerdeki değişimler doğal olarak dünyanın da geleceğini etkiliyor. Görünüşe bakılırsa kripto paralar da değişimin içerisinde yer alacak.

Çok sayıda uzman bu konuda Arthur Hayes gibi düşünüyor ve gelecekte kripto paraların kendilerine oldukça önemli bir yer edineceğini savunuyor. Bitcoin fiyatının ne zaman 50.000 dolar değerine ulaşacağını tam olarak kestirmek bir hayli güç ancak gelecekte kripto paraların gündelik hayatımızda bir yerinin olacağına kesin gözüyle bakılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.