X


Bithumb Kendi Kripto Parasını Piyasaya Sürdü!

Bithumb kendi kripto para birimini piyasaya sürdü.
10:00
12 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Önde gelen kripto para borsalarından birisi olan Bithumb Global, daha önce müjdesini verdiği kendi blockchain ağı Bithumb Chain tabanlı kripto parası Bithumb Coin’i (BT) resmen piyasaya sürdü. BT, temel olarak Bithumb ekosistemi içerisinde kullanılmak için tasarlandı.

150 Milyon Adet BT Yakılacak

CoinDesk haber kaynağının aktardığı bilgilere göre Bithumb Chain isimli blockchain ağının ise 2020 yılının ilk çeyreği gibi piyasaya tam giriş yapması bekleniyor.

Borsa toplamda 300 milyon adet Bithumb Coin piyasaya sürecek ve elde ettiği gelirin yüzde 50’sini, toplam BT arzının yarısını yakmak için kullanacak. Aslında bu yöntem Binance kripto para borsasının kendi coin’i Binance Coin’de uyguladığı ile birebir örtüşmekte. Bithumb bu yolla toplamda 150 milyon adet BT yakmış olacak.

BT, bir borsa token’i işlevine sahip olacak ve işlem ücretleri gibi birçok durum için kullanılabilecek. Bithumb yetkilileri tarafından yapılan açıklamada token’in buna ek olarak blockchain tabanlı oylamalarda da oy hakkı olarak kullanılabileceği belirtildi.

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Bithumb, sadece Singapur pazarından bile günlük 700 milyon dolarlık ticari hacim elde etmekte ve bu söz konusu token’in ne derece yükselebileceğini gözler önüne seriyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan araştırmada belirtilen Güney Kore’nn küresel kripto para sektöründe en aktif ikinci topluluğa ev sahipliği yaptığı bilgisini göz önüne alacak olursak, Bithumb’ın kesinlikle önemli borsalardan birisi olduğunu da söyleyebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar