X


Bitcoin’in Yükselişi Yeni Bir Rekoru Beraberinde Getirdi!

Bitcoin (BTC) hash rate'i yeni bir rekor kırdı!
21:00
8 Ağustos 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz birkaç günde yeniden ralliye başladı ve 12.000 doları test etmeyi hala sürdürüyor. Bitcoin’in 9.000 dolar bandından 12.000 dolar bandına olan yükselişi doğal olarak diğer unsurları da artışa geçirdi ki ağın hash rate’i kesinlikle bunlardan birisi oldu.

Satoshi Nakamoto’nun dünyayı değiştiren icadı bu hafta içerisinde hash rate açısından yeni bir rekoru ve ağ için önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

Bitcoin Saniyede 80 Kentilyon Hash Gücüne Ulaştı!

Bitcoin ağını takip eden veri platformu Bitinfocharts da Bitcoin’in hash rate’inin 8 Ağustos tarihinde saniyede 80 kentilyon SHA256 hash’i geçtiğini doğruladı ve bunun bir ilk olduğunu paylaştı. Hash rate ağdaki Bitcoin işlemlerini onaylamak için kullanılan işlemci gücünü anlatmak için kullanılan bir terim ve bu güç ne kadar yüksek olursa, kötü amaçlı kişilerin ağa saldırması da daha maliyetli ve imkansız hale gelir.

Hash rate özellikle 2019 yılının ikinci çeyreğinin başından beri rekor üzerine rekor kırmakta ki bu ağın aslında oldukça güçlü bir hal aldığını gözler önüne seriyor. Bitcoin 2017 yılının Aralık ayında 20.000 dolar ile rekor kırdığında hash rate bundan çok daha düşüktü. Fiyat basın saatine göre daha düşük olsa da ağın temelleri ve BTC’nin kullanım olanakları çok daha güçlü.

Özellikle son zamanlarda çok dalgalı olan Bitcoin, yatırımcılara bazen kazanç sağlasa da aynı miktarda zarar da ettirebilmekte. Bitcoin yatırımını nasıl yapacağınız hakkında daha detaylı bilgi almak için buradaki haberi inceleyebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar