X

Bitcoin’in (BTC) Yasaklanmasını İsteyen Milyarder, Bitcoin Yatırımı Yaptı

21:07
27 Mart 2021

Norveç’in önde gelen haber kaynaklarından Dagens Næringsliv tarafından aktarılan bilgilere göre, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında eleştirilerde bulunan milyarder iş adamı  Øystein Stray Spetalen, sonunda Bitcoin ve kripto para yatırımı yaptı.

180 Adet Bitcoin Alımı Yaptı

DN tarafından aktarılan bilgilere göre Norveçli milyarder toplamda 180 Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Bitcoin alımına ek olarak yerli kripto para borsası MiraiEx’e de yatırım yapan milyarder, bu kararından ise çabuk vazgeçmişe benziyor.

Dagens konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin’in şu an Norveç’in toplam enerji tüketiminden daha fazla tüketimde bulunduğunu vurguladı. Bunun çevreye çok fazla zarar verdiğini belirten Dagens, bunun anında yasaklanması gereken bir varlık olduğunu vurgulamıştı. Bu olaydan kısa süre sonra Bitcoin alımı yapan Dagens’in yaşadığı ikilem ise dikkatlerden kaçmadı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Norveçli Milyarderler, Bitcoin’e İlgi Duyuyor

Bitcoin ile ilgili fikrini,  başka milyarderler ile konuştuktan sonra değiştirdiğini belirten tecrübeli isim, bir başka Norveçli milyarder Kjell Inge Røkke’nin Bitcoin yatırımı ile kazandığını ve kendisinin kaybettiğini itiraf etti. Kjell Inge Røkke, Aker şirketi ile mart ayında yeni bir şirket kurmuş ve bunun sadece Bitcoin madenciliği yapacağını açıklamıştı. Tamamen Bitcoin yatırımı odaklı bu şirket, direkt olarak Spetalen’in yatırım kararını da etkiledi.

Spetalen konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin yatırımı yapmaya tam olarak bundan sonra karar verdiğini ifade etti. Bitcoin yatırımı yapan isimlerin arasında Norveç’in en zengin isimlerinden birisinin daha yer alması ise oldukça olumlu gözüküyor.

Bitcoin Hala İlgi Çekiyor mu?

Bitcoin fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 56.000 doların da üzerine çıktı ve yükselişini sürdürüyor. CryptoCompare tarafından kısa süre önce yayınlanan bir gönderide ise kurumsal yatırımcının Bitcoin’e olan ilgisinin azalmaya başladığı vurgulandı.

Tesla gibi ABD’nin en büyük şirketlerinin yaptığı Bitcoin yatırımları sonrasında başka kurumların da BTC alması beklenirken görülen bu yavaşlama ve düşüş ise sektörde panik yaratabilir. Yine de kısa süre önce Yeni Zelanda’nın en büyük emeklilik fonlarından birisinin BTC yatırımı yapmaya başladığı kararı, başka kurumlarla kuruluşların BTC’ye ilgi duymaya devam edeceğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar