X


Bitcoin’de Yeni Gün, Yeni Bir Düşüş: BTC’de Bu Seviyelere Dikkat!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeni haftaya bir düşüşle başladı ve 45.000 doların altına doğru bir hamle yapıldı. 
11:50
13 Eylül 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta çok kısa süre içinde yaklaşık olarak 9.000 dolar birden değer kaybettikten sonra bir fiyat sıkışması yaşıyor gibi görünüyor. 43.00 dolar sınırın kadar gerileyen Bitcoin, bazı borsalarda 42.800 dolarlık seviyeleri gördü.

Bitcoin Teknik Göstergeler

BTC, geçen hafta sırasıyla 51.756 dolarlık açılış ve 46.025 dolarlık kapanış fiyatlarıyla düşüş eğilimi gösteren bir mum çubuğu çizdi. Bu düşüş daha önce oluşan ve 53.000 dolar bandında bulunan bir reddedilme sonrasında geldi. Dolayısıyla bu seviye şu anda BTC‘nin önündeki en güçlü direnç olarak görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak RSI 50’nin üzerinde ve MACD pozitif olsa da her ikisi de zayıflık belirtileri gösteriyor. Dolayısıyla BTC fiyatında bir süre daha düşüş eğiliminin devam edebileceği ifade ediliyor.

Bitcoin Destek Seviyeleri

Günlük grafikler BTC’nin hala 43.950 dolarlık destek alanının üzerinde işlem gördüğünü gösteriyor. Bu seviye, hem yatay bir destek alanı hem de 0,382 Fib geri çekilme destek seviyesi olarak değerlendiriliyor.

Ancak analistlerin açıklamalarına göre teknik göstergeler düşüş eğilimi gösteriyor. Bu sebeple de özellikle 43.950 ve ardından 43.000 dolarlık destek seviyelerinin yeni bir düşüş trendi başlamaması açısından önemli olduğu ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar