X


XRP ve SOL Arasındaki Rekabet Devam Ediyor: Ripple Öne Geçti!

Solana fiyatında yaşanan artış ile birlikte Ripple ve SOL arasında altıncılık yarışı başladı. Son grafikler XRP’nin yükseldiğini gösteriyor.
11:20
13 Eylül 2021

Kripto para birimlerindeki fiyat artışları ile birlikte piyasa değeri sıralamalarında da sık sık değişiklikler olduğu görülüyor. Son olarak XRP ve Solana (SOL) arasındaki rekabet de buna iyi bir örnek olarak gösterilebilir.

XRP, Altıncılığı Geri Aldı

Solana fiyatında yaşanan artış ile birlikte XRP piyasa hacmi bakımından en büyük 7. kripto para konumuna gerilemişti. Ancak görünüşe göre SOL fiyatının kan kaybetmesi ile birlikte XRP 6. sırayı geri aldı.

Şu anda XRP, 60,7 milyar dolarlık piyasa değeri 6. en büyük kripto para konumunda yer alırken SOL da 51,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 7. kripto para konumunda yer alıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunların yanında geçtiğimiz hafta SOL 60 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşmış ve piyasada yaşanan düşüşe meydan okuması ile birlikte XRP’yi geride bırakmıştı. Ancak SOL fiyatında yaşanan düzeltme doğal olarak piyasa değerine de yansıdı ve 6. sıra kaybedildi.

SOL Fiyat Performansı

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta kripto para piyasasında düşüş grafikleri hakimdi. ancak Ethereum rakibi olarak görülen SOL ciddi bir artış yaşadı ve hemen her gün yeni rekor kırdı. 9 Eylül’de 214 dolar ile rekor kıra SOL fiyatı 150 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Ancak yaşanan fiyat düşüşüne rağmen Solana’nın hala bir ay önceki fiyatının %350 üzerinde işlem gördüğü ifade edilebilir. Piyasada yaşanacak genel bir toparlanma ile her ne kadar SOL fiyatının da artış potansiyeli bulunsa da yeni bir rekor kırıp kıramayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar