X


Bitcoin Yükselişe Geçmek İçin Neye İhtiyaç Duyuyor?

Son zamanlarda yeniden değer kaybına uğrayan BTC'nin yükselişe geçmesi için ne gerekiyor? Piyasa analisti Naeem Aslam görüşlerini ifade etti.
09:00
12 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin öncülüğündeki kripto para piyasası 11 Ekim Perşembe günü yeni bir düşüş trendinin etkisi altına girdi. Ekosistemdeki kullanıcıların çoğu uzunca bir süredir yeni boğa sezonunun başlanmasını beklerken henüz yaşanan bu aşağı yönlü hareketin birçok kişiyi şaşırttığı söylenebilir. Piyasa analisti Naeem Aslam Bitcoin’in yeniden canlanması için neye ihtiyacı olduğunu açıklıyor.

Lider kripto para Bitcoin’in oynaklık seviyesi son zamanların en düşük seviyesinde seyrediyordu. SEC’in Bitcoin ETF başvuruları hakkında vereceği karar yaklaşırken BTC’nin çizdiği düşük dalgalanmalı grafik çoğu uzman tarafından olumlu şekilde yorumlanmıştı. Ancak BTC 11 Ekim’de ani bir düşüşle tam 300 dolar değer kaybetti ve tüm piyasa Bitcoin’i takip etti. Think Markets UK adlı firmada baş piyasa analisti olarak hizmet veren Naeem Aslam’a göre lider kriptonun kendine gelmesi için SEC onayını alması gerekiyor.

Aslam’a göre Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) ilk kez onaylanması güvenilir yatırımcıları ve bireysel kullanıcıları harekete geçirecek bir potansiyele sahip. Böylece ABD piyasalarında yer alan birçok yeni yatırımcı kripto para dünyasına giriş yapabilir. Bu durum da kripto para piyasasının yeniden hayata dönmesini sağlayabilir.

Kripto para kullanıcıları arasında Aslam gibi düşünen birçok uzman bulunuyor. Ancak Aslam’a göre SEC’in ETF’leri kabul etmesi için yeterli talep olduğunu görmesi gerekli.  Aslam bazı ETF başvuruları hakkında halkın yorumlarına başvuran SEC’e atıfta bulunarak şu ifadeleri kaydediyor:

Bitcoin’in bir tür desteğe ihtiyacı var. BTC için ancak bu şekilde yeni bir hareketlenme söz konusu olabilir. SEC’in Bitcoin ETF’leri hakkında halkın görüşüne başvurması bence oldukça olumlu bir işaret. Komisyon belki de halkın düşüncesine güvenmek istiyordur.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar