reklamı kapat

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 6/05/2020

17:00
6 Mayıs 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 6 Mayıs tarihine oldukça hızlı bir başlangıç yaptı ve 9.000 doların bir altına bir üstüne çıkarken bir anda 9.300 dolara kadar yükseliş elde etti. Aslında BTC’nin 9.100 dolarda güçlü bir direnç ile karşı karşıya olduğu ve buranın kırılması ile beraber 9.300 dolara kadar yükselişin gelebileceği daha önce de uzmanlar tarafından belirtilmişti.

Bitcoin Grafik

Bitcoin’in Halving‘e yaklaşık olarak 5 gün kala sergilediği bu küçük ivme, FOMO’nun hala bitmediğini ve teknik analizden bağımsız olarak yükselişin devam edebileceğini gösteriyor. BTC’nin bir hafta kadar 9.000 dolar ile 8.500 dolar arasında mekik dokumasından sonra yeni seviyenin 9.000 dolar ve üstü haline gelmesi kısa vadeli bir ralli yaratabilir.

BTC/USD işlem çiftinin %38,2’lik Fibo geri çekilme seviyesi daha önce Temmuz 2019 tarihinde kırılan rekor noktasına denk geliyor. Bu da BTC’nin önümüzdeki günlerde Halving’ten kötü bir sonuç alınmazsa 14.000 dolara kadar yükselebileceğini gösteriyor. 4 saatlik Bitcoin grafiğine bakıldığında şu an için yükselişin mümkün olduğu ancak 9.288 dolarda ciddi bir satış baskısı yaşandığı görülüyor.

Bitcoin Alınır  Mı?

Bitcoin’in beklenmeyen ani yükselişi vadeli işlem platformlarında birçok short yani düşüş odaklı pozisyonu ortadan kaldırsa da özellikle BitMEX üzerinde ciddi bir satış baskısının oluştuğunu söylemek mümkün. Eğer Bitcoin haftalık olarak 9.200 doların üstünde kalmayı başarırsa yeni bir trend çizgisi oluşturacaktır.

Düşüş noktasında ise BTC’nin 8.700 doların üstünde kalması, 9.200 dolara doğru yükselişin yeniden yaşanmasını sağlayabilir. Bu da fiyatın direncin altına düşmemesi durumunda bu seviyelerden BTC alınabileceğini gösteriyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.