reklamı kapat

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi

BTC/USD teknik analizi ve Bitcoin yorumları fiyatın yönü hakkında neler gösteriyor?
09:00
20 Mart 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 19 Mart tarihinde özellikle Asya piyasasının açılması ile beraber 6.361 dolar seviyesine kadar yükselerek son günlerin en sert çıkışlarından birisini yaptı. 12 Mart tarihinden beri bu seviyenin üzerine çıkılamasa da yatırımcıların kafasındaki soru bu yükselişin devam edip etmeyeceği oldu.

BTC 2020 Yorumları

Aslında dün yaşanan BTC yükselişinin 3.858 dolarda görülen dip seviyesinden beri süregeldiği görülüyor. Özellikle Bitcoin madencilerinin zararına kazım işlemi yapmaları ve birçoğunun bu sebeple ağdan çıkış yapması, fiyatın yükseleceğine dair söylentileri de arttırmıştı. Bitcoin ağ zorluğu ve hash rate’in düşmesi, durumun ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor.

Bitcoin madencileri ani düşüş ile ağdan kaçmaya başlarken henüz ayarlanmayan BTC ağ zorluğu nedeniyle kazılan BTC miktarı da düşüş yaşadı. Bunun devamında ise yükseliş düşünen yatırımcıların talebi artarken, arz düşüşe geçti ve ortaya fiyatı yükselten bir dengesizlik çıktı.

Bitcoin Yorumları

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 6.012 dolardan işlem görüyor ve 5.985 dolar seviyesi oldukça kuvvetli bir direnç konumunda. BTC/USD işlem çiftinin bu seviyenin altına düşmesi, 5.787 dolara kadar düşüş getirebilir. 4 saatlik grafikteki 50 bar MA indikatörü fiyatın 5.616 dolara kadar inebileceğini gösteriyor.

Buna ek olarak 200 saatlik hareketli ortalama da 5.649 dolar seviyesinde ve BTC’nin şu an için ayıların baskısına karşı güvende olduğu söylenebilir. Yükseliş yönlü bakıldığında ise fiyatın ilk olarak 6.345 doları, devamında 6.468 doları ve son olarak 6.618 doları aşması gerekiyor. Bunun devamında oldukça hacimli bir ralli ile 7.000 doların kapıları aralanabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.