X


Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 22/07/2020

Bitcoin fiyatı, teknik analize göre yeniden hareketlendi mi?
22:22
22 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin bir süredir kendisini esir alan alçalan üçgen formasyonundan kurtulmuş gibi gözüküyor. Bitcoin piyasasının neredeyse sekiz haftadır tam anlamıyla durma noktasına geldiği biliniyor. Bütün volatilitenin azalması, Bitcoin’in aynı 2018 yılının Kasım ayındaki seviyedeki ticari hacme düşmesine yol açtı.

BTC/USD Grafiği

Buna rağmen volatilite yeniden artmaya başladı ve Bitcoin son 2 gündür hafif hareketler sergilemekte. BTC/USD işlem çiftinin özellikle 9.200 dolar seviyesindeki direnci kırdıktan sonra ivme kazandığı görülüyor. Bitcoin, teknik analize göre şu an için 9.230 dolar seviyesinde bir desteğe, 9.400 dolar seviyesinde ise dirence sahip.

Bitcoin’in 9.300 dolar seviyesini kırdığı görülse de 9.500 doların üstünde kapanış yapana kadar ivmenin hızlanmayacağı söylenebilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.350 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin, 50 günlük basit hareketli ortalamanın tam altına yer alıyor. 9.350 dolar seviyesinde yer alan bu direnç kesinlikle Bitcoin Yatırımcılarını zorlayabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin Yorumları

Teknik indikatörlere bakıldığında ise Bitcoin‘in RSI’sinin 54,98 seviyesinde kaldığı ve tam olarak iki trend arasında sıkıştığı görülüyor. Eğer Bitcoin RSI’si yeniden 60.00 seviyesinin üstüne çıkarsa bu net bir boğa sembolü anlamına geliyor. Buna benzer bir şekilde MACD indikatörü de hala konsolidasyon sürecinde olduğumuza işaret ediyor. 9.500 dolardan sonra 9.800 dolar seviyesinin gelmesi ise bu indikatör için beklenen değişimi getirebilir.

Analistlerin Bitcoin fiyat tahminleri ise bu yükselişin ve değişimin çok yakında olacağına işaret ediyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar