reklamı kapat

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 19/05/2020

Bitcoin fiyatı yine sert bir düşüş yaşasa da analizler umut veriyor.
22:00
19 Mayıs 2020

Neredeyse önde gelen bütün teknik Bitcoin (BTC) indikatörleri yükseliş gösteriyor ancak lider kripto para birimi hala tam anlamıyla istediği yükselişi elde edemedi. 12 Mart tarihindeki düşüşten bu yana %150 gibi önemli bir yükseliş elde edilse de yatırımcıların beklediği asıl kırılma noktası 10.000 doların üstüne çıkılması olarak biliniyor.

BTC/USD Teknik Analizi

Bitcoin’in uzun vadeli grafiklerindeki Üçlü Tepe formasyonu ise ne yazık ki yakın vadede sert bir düşüş gelebileceğini düşündürüyor. Söz konusu indikatör ikinci çeyrek dönemde görülen sert düşüş ile neredeyse doğrulanmış ve kanıtlanmış oldu. İyi haber ise böyle bir düşüşten sonra üçüncü tepenin yani yine sert bir yükselişin gelebilme ihtimali.

BTC/USD işlem çiftinin teknik gidişatına bakıldığında 200 günlük hareketli ortalamanın hala destek konumunda olduğu ve fiyatın aşağı yönlü hareketini baskılayabileceği görülüyor. Bunun yanı sıra Bitcoin grafiğindeki Altın Kesişim sinyali de yakında yükseliş gelebileceğine işaret etmekte.

Bitcoin Fiyat Grafiği

Düşüş yönünde BTC’yi tutacak olan bir diğer destek %38,2’lik Fibonun bulunduğu 9.300 dolar olarak gözüküyor. RSI indikatörünün hala düşüş odaklı olması yatırımcıları korkutsa da hem Altın Kesişim hem de uzun vadeli grafik BTC fiyatının yeniden 10.000 dolar üstünü zorlayabileceğini gösteriyor. Yine de BTC’nin çok güçlü bir direnç olan 10.400 doların altında olması, sert bir düşüşün gelebileceğini düşündürüyor.

Bu sebeple şu an için mevcut seviyelerden BTC almak yerine kırılma noktasını beklemek daha mantıklı bir yatırım kararı olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.