X


Bitcoin ve XRP, Japonya’daki Yatırımcıların Gözdesi Konumunda!

Japon yatırımcıların XRP ve Bitcoin'e olan ilgisi artıyor.
10:00
7 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Coinmetrics.io isimli kripto para ve blockchain analiz firmasının kurucu ortağı Nic Carter, yakın zamanda yaptığı bir araştırmada Japon kripto para sektörüne yönelik oldukça önemli bilgileri ortaya çıkardı.

2018 yılının Aralık ayından beri Japonya içerisindeki kripto para borsalarını inceleyen araştırma, bunların ellerinde en çok Bitcoin (BTC) ve XRP tuttuğunu buldu. Borsalara yatırılan ve çekilen BTC, XRP, ETH, BCH, LTC ve Mona miktarlarını inceleyen araştırmacı, aslında Japonya içerisindeki kripto para yatırımcılarının davranışlarına da ışık tutmuş oldu.

Verilere bakıldığında Japon yatırımcıların en çok XRP yatırımı yaptığı ve söz konusu kripto para biriminin ülke içerisinde lider kripto para birimi Bitcoin’inden hemen sonra geldiği görülmekte. Japon yatırımcıların çok fazla sermaye harcadığı bir başka kripto para birimi ise Mona olarak gözükmekte.

Japonya’daki Kripto Para Yatırımı Sıralaması

Japonya içerisindeki borsaların cüzdanlarındaki kripto paraları değerlerine göre sıralayacak olursak, 1 milyar 228 milyon dolar ile Bitcoin birinci, 656 milyon dolar ile XRP ikinci, 169 milyon dolar ile ETH üçüncü, 67 milyon dolar ile BCH üçüncü, 46 milyon dolar ile Mona dördüncü ve 21 milyon dolar ile LTC sonuncu olarak gözükmekte.

XRP Japonya içerisinde inanılmaz bir ilgi görse de, fiyat olarak düşüş yaşamaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar