X


Bitcoin Takasında TL En çok İşlem Yapılan Para Birimleri Arasında

15:09
27 Ocak 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bravenewcoin fiyat indeksine göre, Bitcoin takasında kullanılan Türk Lirası, dünya genelinde en çok işlem hacmine sahip para birimleri arasında yer alıyor. Fiyat indeksinde ayrıca BTC/TL paritesi BTCTurk verilerine göre detaylı bir şekilde inceleniyor. Türk Lirası Fiyat indeksine buradan ulaşabilirsiniz.

Sıralama, para birimleri üzerinden gerçekleştirilen işlem hacmine göre yapılırken, TL için ilk 3 sıranın hemen ardında yer almanın  zor olmadığı da dikkatleri çekiyor. Hacimli bir günde Türk Lirası dünya genelinde Euro’nun hemen ardından 4. sırada yer alabilir. Buna ek olarak, Türkiye’de TL üzerinden hizmet veren Takascoin ve Koinim borsaları da indekse eklenirse, Türk Lirası en çok işlem yapılan para birimleri arasında her zaman ilk 5’te yer alabilir.

Indekse göre, dünyada en çok işlem hacmine sahip para birimleri, Yuan, Dolar ve Euro olarak sıralanırken Türk Lirası ise son 24 saate göre 9. sırada yer alıyor. Devam eden sıralama ise şu şekilde:

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar