X


Bitcoin Piyasa Değeri 600 Milyar Doların Altına Düştü!

Dijital para birimlerinin genel piyasa değeri, Bitcoin ve Ethereum'daki son satışların ardından pazartesi günü 1,27 trilyon dolara düştü.
15:58
19 Temmuz 2021

Dünyanın en değerli kripto parası olan Bitcoin, toplam piyasa değeri 600 milyar doların altına düştüğü için son 24 saat içinde değerinin yaklaşık %2’sini kaybetti. BTC şu anda 26 Haziran 2021’den bu yana en düşük seviyesinin yakınında işlem görüyor.

Haftaya Düşüş Hakim

Dijital para birimlerinin genel piyasa değeri, Bitcoin ve Ethereumdaki son satışların ardından pazartesi günü 1,27 trilyon dolara düştü. ETH, son 24 saat içinde ilk 5 arasında en kötü performans gösteren kripto para birimi olmaya devam etti. Ethereum şimdi tek bir gün içinde yaklaşık %5 düştü.

Her iki kripto paranın da önemli satış eğilimi devam ettiğinden, bitcoin ve Ethereum için son zamanlardaki zorlu koşullar geçen hafta devam etti. Bitcoin’in son zamanlardaki sıkıntıları, hafta boyunca düşmesiyle derinleşti. Şu anda 31.791 dolar civarında işlem görüyor ve ETH haftaya 2.000 doların üzerinde başladı ancak zaman zaman 1.900 doların altına sarktı. Şu anda Ethereum fiyatı 1815$ seviyelerinde işlem görmekte.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Etoro’da Piyasa Analisti olan Simon Peters, “Yine kötü performans gösteren bir haftayla, ana kripto varlıklarının kısa vadeli fiyat yönüne ilişkin spekülasyonlar, analistlerin hangi metrik/göstergelere baktığına bağlı olarak fiyat konusunda karışık görüşlerle dolu” dedi.

Bitcoin Dominance Yükselişte

Fiyattaki son düşüşe rağmen, Bitcoin kripto piyasası hakimiyetinde bir sıçrama gördü. Dünyanın en büyük kripto para birimi şu anda toplam kripto pazarının %46’sından fazlasını oluşturuyor. ETH’nin kripto piyasası hakimiyeti yaklaşık %17 seviyesinde.

Yakın tarihli bir röportajda, ABD’deki eski Hazine Sekreteri Steven Mnuchin, yatırım portföyüne Bitcoin eklemeyi planlamadığını söyledi. Bitcoin yatırım araçları, son birkaç hafta içinde olumsuz etkiler gördü. Avrupa’nın önde gelen kripto varlık yönetimi şirketi CoinShares tarafından yayınlanan en son dijital varlık fonu akışları raporuna göre, BTC ile ilgili yatırım ürünlerinde Temmuz 2021’in ikinci haftasında yaklaşık 7 milyon dolar değerinde çıkış görüldü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar