X

Bitcoin Mayıs Ayından Bu Yana En Yüksek Seviyeyi Gördü!

Bitcoin, Pazar günü de dahil olmak üzere son 12 gün boyunca değer kazandı ve 18 Mayıs'tan bu yana en yüksek seviyesi olan 42.606 dolara kadar işlem gördü.
14:57
1 Ağustos 2021

Bitcoin, Mayıs ortasından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı ve ivme kazanmaya devam ediyor.

Yükseliş Devam Edecek

Bitcoin, Pazar günü de dahil olmak üzere son 12 gün boyunca değer kazandı ve 18 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesi olan 42.606 dolara kadar işlem gördü. Piyasa gözlemcileri önemli bir bükülme noktası olarak 40.000 doları işaret etti. Pazar günü New York saatiyle 06:13’te 41.739 dolardan yüzde 0.5 civarında yükseldi.

Kripto türevleri borsası FTX’te tezgah üstü ve kurumsal satışlar başkanı Jonathan Cheesman, “Böyle bir koşu kesinlikle bir miktar akış desteği anlamına geliyor” dedi. “Elbette, şimdi burada istikrara ihtiyacı var – ve 20 Mayıs’taki en yüksek seviyenin üzerinde daha fazla teyit olacaktır.” Bitcoin, 20 Mayıs’ta 42.541 dolara kadar yükseldi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Nisan ortasındaki 65.000 dolara yakın rekorundan haftalarca düşüş eğilimi gösteren Bitcoin, Elon Musk ve Cathie Wood’un destekleyici yorumlarının düşüş trendinden çıkmasına yardımcı olduğu için bir haftadan fazla bir süredir yeniden inşa etmek için harcadı. Amazon’un dijital varlıklarla ilgili iş ilanları ve bunun sonucunda ortaya çıkan spekülasyonlar da yardımcı oldu.

 

Oanda Corp.’ta Kuzey Amerika için kıdemli pazar analisti Edward Moya, son çalışma hakkında bir uyarı notu sundu.

Cuma günkü bir notta, “Perakende ilgisi güçlü, kurumsal ilgi biraz gecikiyor ve yeni onaylara ihtiyaç duyuyor” dedi. “Bitcoin oynaklığı hafta sonu boyunca yüksek kalabilir ve bazı likit olmayan zamanlarda 42.000 $ seviyesine doğru bir artış olursa tüccarlar şaşırmamalı.”

50.000$ Seviyelerini Aşmak Biraz Zaman Alacak

Yine de, kripto para birimi geçen hafta 50 ve 100 günlük hareketli ortalamalarının üzerine çıktı ve 200 günlük yaklaşık 44.700 dolar görünüyor.

Kripto türevleri borsası Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani 27 Temmuz tarihli bir notta, “Bitcoin’in 30.000 ila 42.000 dolarlık ticaret aralığını yukarı yönde genişlettiğini ve 45.000 dolarlık bir girişimde bulunduğunu görmek şaşırtıcı olmayacak” dedi.

“Ancak 50.000 doların üzerine çıkmak Bitcoin için biraz zaman alacak. Yalnızca 50.000 doların üzerinde kesin bir kırılma, yeni akışları çekecek ve piyasa için daha geniş yönde bir değişikliğin sinyalini verecektir.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar