reklamı kapat

Bitcoin İçin Düşüş Sinyali Geldi!

Preston Psyh, madencilerin Bitcoin'e düşüş getirebileceğini düşünüyor.
13:00
1 Haziran 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatının 10.000 doların altında kalması, küçük çaplı madencilere zor günler yaşatmaya devam ediyor. Bitcoin madencilerinin 21 günlük alım satım verilerine bakıldığında ibrenin %111’e vurduğu ve madencilerin daha önce kazdıklarından daha fazla BTC sattıkları ortaya çıkıyor.

Bitcoin Madencileri Zor Durumda

Söz konusu oran madencilerin haftalık ölçekte bir önceki döneme kıyasla %11 daha fazla BTC sattıklarını göstermekte ve bu da madenciler için oldukça kötü bir haber. Madenciler toplamda 5.888 BTC kazmış olsalar da 6.561 BTC satıldığı görülüyor ve haftalık bazda bunun madencilerin stoklarından 673 BTC’nin eksildiği anlamına gelmekte.

Bitcoin Halving’ten sonra düşen blok ödülü, fiyatın aynı kalması nedeniyle madencilerin kazançlarını tam anlamıyla baltaladı. Günlük BTC üretimi 1.800’den 900’e düşerken herkes fiyatın buna tepki vereceğini ve yükseleceğini bekliyordu ancak beklenen gerçekleşmedi. Bu da madencilerin gelirlerinin yarıya yarıya düşmesine neden oldu.

Büyük çaplı madenciler sahip oldukları ekipman ve uygun elektrik ücreti avantajıyla hala iş yapabiliyor olsa da küçük çaplı madencilerin hem eski madencilik donanımları hem de bireysel elektrik tüketimleri nedeniyle dezavantajlı konuma düştükleri görülüyor. Ünlü isim Preston Pysh ise bunun kötü bir gelişme olduğunu ve fiyatın daha fazla BTC satışından etkilenebileceğini düşünüyor.

Pysh tarafından yapılan açıklamada Bitcoin ağ zorluğu ve hashrate’i kendisini ayarlasa da küçük çaplı madencilerin yine dezavantajlı kalacakları belirtilmekte. Bitcoin Halving‘in böyle bir etki bırakması ise hiç beklenmeyen bir gelişme oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.