X


Bitcoin Gümüşü Litecoin (LTC), Artış Trendi İle Dikkatleri Üzerine Çekti

Bitcoin gümüşü olarak bilinen Litecoin (LTC), 200 günün ardından ilk defa 240 doları aşmayı başardı.
16:35
9 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasındaki kaydedilen ralli ile birlikte Bitcoin ve Ethereum’un yükseliş ateşi Litecoin, Cardano gibi klasik altcoin’lere sıçradı. Litecoin geçtiğimiz 48 saat içerisinde son 80 günün en verimli performansını kaydetti.

Litecoin’den Çarpıcı Yükseliş Performansı

Bitcoin gümüşü olarak bilinen Litecoin (LTC), 200 günün ardından ilk defa 240 doları aşmayı başardı. Daha önce 13 Eylül’de 240 dolarlık direnci test eden LTC, bu seviyeyi bugün bir kez daha aştı. Önceki rallide Walmart’ın Litecoin ödemeleri kabul ettiğine bir söylentinin yayılmasıyla artan LTC, iddianın yalanlanması ile düşüş yaşamıştı.

Litecoin, gün içerisinde %22’lik bir yükseliş kaydederken 209 dolardan 255 dolara kadar süren bir sekans izledi. Piyasa, LTC’nin yukarı yönlü ivmesini doğrularken 250 dolarlık test alanı belirleyici rol oynayacak. Zincir üstü veriler Litecoin için en büyük direncin çoktan geçildiğini gösteriyor.

LTC Hakkında Önemli Veriler

IntoTheBlock verilerine göre en güçlü satış hacmi 212 dolarda gerçekleit. Fiyatın önemli ölçüde artmasıyla birlikte Litecoin sahiplerinin neredeyse %20’si In The Money bölgesine girdi veya henüz gerçekleşmemiş bir kârı elinde tutuyor. Piyasa verilerine ek olarak Litecoin sirkülasyonu Ethereum’dan ayrıldı ve günde 1.25 token’a ulaştı. Fiyat arıtşını neredeyse her zaman bir ağ etkinliği artışı izler, bu da daha fazla yatırımcının varlıklarını borsalardan çektiğini gösterir.

Kripto para piyasasının genel trendi liderin yükselişi ile birlikte yeşil bölgede yer alıyor. Bunun yanı sıra en büyük altcoin Ethereum 4.837 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Litecoin, 4 Mayıs 2021 tarihinde 412 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar