X


Bitcoin Group Halka Arzında $4.25 Milyon Talep Topladı

20:37
5 Şubat 2016

Geçtiğimiz yıl halka arzı 2 kez ertelenen ve hakkında çıkan spekülasyonlar Avustralya Başbakanı tarafından gündeme taşınan Avustralya merkezli Bitcoin madencilik şirketi Bitcoin Group, Avustralya Hisse Borsasında (ASX) başlatmış olduğu halka arz programında 5,927,168.40 AUD  ($4.25 Milyon) talep topladığını açıkladı.

Bitcoin Group CEO’su Sam Lee, yaptığı açıklamada talebin yeni madencilik cihazları alımı ve Bitcoin Groupun genişlemesi için yeterli olduğunu belirtti.

BCG’nin, global Bitcoin madenciliğinin %1,2’sine sahip olduğunu ve madencilik sahalarının elektriğin ucuz olduğu bilinen Çin ve İzlanda’da olduğu biliniyor. 

2 Şubat 2016 tarihinde şirketin resmi web sayfasında yapılan duyuruya göre halka arz sonucunda toplanan talebin karşılığı olan hisseler halen ASX borsasına dahil edilmedi; ancak BCG’nin bu süreç için en iyi şekilde çalışmalarına devam ettiği vurgulanıyor.

Şirketin  elinde bulunan cihazların dağılımı ise şu şekilde;

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
ETİKETLER