X


CoinTürk, 150 BTC’lik Değerlemeyle Bitcoin ile Yatırım Alan İlk Girişim Oldu

09:05
9 Şubat 2016

CoinTürk ailesi olarak bu gelişmeyi sizlerle paylaşmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. CoinTürk Platformu, 01.02.2016 tarihinde yapılan anlaşma neticesinde aldığı yatırımla 150 BTC’lik değerlemeye ulaşmıştır. Türk bir yatırımcıdan aldığımız yatırım ile Türkiye’de ilk kez Bitcoin üzerinden değerlemeye ulaşan ve yatırım ödemesini Bitcoin ile  alan ilk girişim olma unvanını elde ettiğimizi düşünüyoruz.

Çoğunluk hisseleri CoinTürk’ün kurucusu Onur ATAM ve CoinTürk editörü Levent KURT’ta bulunan girişimimiz, ekibe katılan yeni ortağı ile birlikte enerjisini bir üst seviyeye taşımayı başardı. Alınan yatırımın büyük bir kısmı portalın geliştirme çalışmalarına ve CoinTürk’ün şu anda üzerinde çalıştığı projelere aktarılarak eko sisteme tekrar geri kazandırılacaktır.

Bitcoin, Blockchain teknolojileri ve kripto para dünyasının geleceğine çok önem veren kişiler olarak Türkçe kaynak yaratma hedefiyle çıktığımız yolda yaklaşık 2 yılı geride bıraktık. Sizlerden gelen yoğun ilgi sayesinde Türkiye’de alanında en çok okunan kaynak site olmayı başardık. Her geçen gün artan bir sayıyla CoinTürk’ü takip ederek bu yolda bizi yalnız bırakmayan tüm okurlarımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz..

Geçtiğimiz 2 yıl zarfında, Bitcoin sistemi içerisinde yer alan önemli şirketlerle, eko sisteme ilişkin konularda görüşmeler, anlaşmalar ve iş birliği çalışmaları yürüterek Türkiye’nin, küresel Bitcoin sisteminin gözündeki “Bitcoin bilinirliği seviyesini” üst düzeyde tutmaya çalıştık. Türkiye’deki kısıtlı Bitcoin kullanıcı sayısına rağmen 10’larca yabancı kaynaklı sitenin Türkçe çevirilerinin yapılmasını sağlayarak ve çeşitli reklam çalışmaları yürüterek tüm Bitcoin eko sisteminin dikkatini bir nebze de olsa Türkiye’ye çekmeyi başardığımıza inanıyoruz.

Kaliteli içeriklerle Türkiye’de Bitcoin, kripto para ve Blockchain teknolojilerine ilişkin farkındalığı arttırmak, eko sisteme yeni meraklılar kazandırmak ve bir gün ülkemizden uluslar arası anlamda ses getirecek başarılı projelerin ve girişimlerin çıkmasına destek olma vizyonumuz, hazırladığımız yeni projelerle daha da hızlanarak devam ediyor.

Bu noktada, kısa bir süre önce sizlerden gelen önerileri dikkate alarak sadece Bitcoin ile ilgili ürünlerin Bitcoin ile satışının yapıldığı CoinTürk Store‘u yayına aldık. İlerleyen haftalarda daha fazla ürün ile gelişecek olan CoinTürk Store’u keyifle kullanacağınıza inanıyoruz.

Geçtiğimiz hafta ayrıca Bitcoin ve kripto alanında profesyonel kullanıcılara ve yatırımcılara hitap eden “CoinTürk Aylık Bitcoin ve Kripto Para Raporu” çalışmamızı okurlarımızla buluşturduk. Bu raporu her ay çıkarmayı hedefliyoruz.

Yine çok kısa bir süre önce duyurduğumuz ve bizi fazlasıyla heyecanlandıran Bitcoinadam.com Danışmanlık Hizmetlerini Türkiye Bitcoin Topluluğu ile tanıştırdık. Bitcoinadam ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Tamamı CoinTürk ekibi tarafından yürütülen projelerin başarıya ulaşması için takım olarak tam bir özveri ve motivasyon ile çalışmaya devam ediyoruz. Bugün ulaştığımız noktada 6 kişiden oluşan ekibimizin her üyesinin katkısı çok büyüktür. Üretim aşamasında olan ve devam eden yeni projelerimiz ile ilerleyen dönemde de Bitcoin ve Blockchain Teknolojilerinin Türkiye’de hak ettiği yere ulaşması için çalışmaya devam edeceğiz.

Tüm okurlarımıza saygılarımızla duyurulur..

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Murat Bektaş
    5 sene önce

    Gerçektende güzel bir yolda ilerliyorsunuz . Başarılarınız daimi olur inşallah 🙂

    10