f Bitcoin Cash Fiyat Analizi ve Uzun Vadeli Yatırımcı Eğilimleri Neler? › COINTURK

Bitcoin Cash Fiyat Analizi ve Uzun Vadeli Yatırımcı Eğilimleri Neler?

Özet

  • Geçen hafta boyunca Bitcoin Cash 230 dolar destek seviyesinin altına düşmeyerek önemli bir fiyat düşüşünü önledi.

  • Uzun vadeli yatırımcılar BCH fiyatının 320 dolar seviyelerine çıktığı boğa rallisinin ardından hala yatırımlarını çekmeye devam ediyor.

  • BCH'nin teknik analizi fiyatın nispeten dengeli olduğunu ve uzun vadeli yatırımcıların kar alma eğilimine rağmen büyük ölçüde nötr kaldığını gösteriyor.

  • Piyasaya Etkisi: Negatif
20:40
15 Ağustos 2023

Bitcoin Cash geçtiğimiz hafta boyunca 230 dolar destek seviyesinin altına düşmedi ve önemli bir fiyat düşüşü engellendi. On-chain verileri desteğin kaybedilmesi durumunda öngörülmesi gereken potansiyel fiyat hareketleri hakkında fikir veriyor. Ancak son zamanlarda uzun vadeli yatırımcılar kar satışı yapmaya devam ediyor.

Uzun Vadeli Yatırımcılar BCH Satıyor

Bitcoin Cash, haziran ayının sonlarına doğru fiyatın 320 doları gören boğa rallisini desteklemek için yeterli ağ talebine dikkat çekti. Ancak on-chain verileri, uzun vadeli yatırımcıların yatırımlarını çekmeye devam ettiğini ve bu sürecin BCH fiyatını düşürdüğü gözlemlendi. Ağustos ortasına doğru yatırımcılar arasındaki kar alma eğilimi azalmadı.

Age Consumed, son zamanlarda işlem gören token’ları ilk hareket ettikleri günden bu yana geçen gün sayısıyla çarparak uzun vadeli yatırımcıların alım satım faaliyetlerindeki değişikliklerini değerlendiriyor. Bu hafta BCH, Age Consumed’daki üç haneli artış birçok uzun vadeli yatırımcının hala nakde döndüğü anlamına geliyor. Bu eğilim devam ederse BCH boğalarının önemli bir fiyat toparlanması gerçekleştirmesini engelleyebilir.

Satışlar BCH Tarafında Karşılanıyor

Bitcoin Cash haziran ayında coşkulu fiyat zirvelerine ulaştıktan sonra önemli ağ talebini korudu. Bu duruşu teyit eden Göreceli Güç Endeksi (RSI) verilerine göre BCH fiyat ivmesi uzun vadeli yatırımcıların kar rezervasyonu yapmasından kaynaklanan düşüş baskılarına rağmen hala büyük ölçüde nötr. Aşağıda gösterildiği gibi BCH günlük RSI Ağustos ayının başından bu yana 40’ların ortalarında nötr bölgede sabit kalmış.

Göreceli Güç Endeksi verileri bir varlığın mevcut fiyat eğiliminin gücünü ve momentumunu değerlendirir. 70 ve 30 kritik aşırı RSI değerleri olarak kabul edilir ve yukarıda gözlemlendiği gibi 40’ların ortalarında seyrettiğinde son fiyat hareketlerinin nispeten dengeli olduğunu gösterir.

Açıkça görüldüğü üzere uzun vadeli yatırımcılar satış yaparken diğer stratejik BCH ağı katılımcıları alım yaparak yeni talep biriktiriyor. Dolayısıyla alım ya da satım baskısına yönelik önemli bir önyargı olmaksızın Bitcoin Cash mevcut durumda 200 dolar destek seviyesinin üzerinde kalacaktır.

Mevcut sahiplerin satın alma fiyatı dağılımını gösteren Fiyat Çevresindeki Para Girişi / Çıkışı (IOMAP) verileri de bu yükseliş fiyat tahminine güven veriyor. Aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere 39.000 adres ortalama 217,51 dolar fiyattan 1,41 milyon BCH token’ı satın almıştır. Özellikle bu sahipler kümesi mevcut %20 fiyat sınırları etrafında en önemli arz duvarını sunuyor.

Ancak momentum olumluya dönerse, BCH boğaları 280 dolar bölgesine doğru bir toparlanma bölgesine girebilir. Bu durumda ortalama 240 dolar fiyattan 1,31 milyon BCH token satın alan 164.000 adres bir geri çekilmeyi tetikleyebilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI